Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує: Що потрібно знати про туберкульоз

   Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії туберкульозу, або палички Коха.
   За даними ВООЗ, туберкульозом інфікована одна третина населення нашої планети. Не тільки соціальні умови, а й біологічні властивості мікобактерій стали причиною епідемії туберкульозу в сучасних умовах.
   Туберкульоз щорічно забирає життя близько 1,6 мільйонів чоловік, більшість яких – це жителі країн, що розвиваються.
   В Україні на обліку перебуває 34 966 хворих на туберкульоз, з них близько 8000 – з лікарсько-стійким туберкульозом. За статистикою МОЗ, стійкі форми туберкульозу вдається вилікувати тільки у 38,6% випадків.
   Висока стійкість мікобактерій і їх крапельно-повітряний шлях передачі ускладнюють боротьбу з туберкульозом. Мікобактерії туберкульозу зберігаються в навколишньому середовищі від 3-4 до 8-12 місяців. Збудник хвороби стійкий до дії кислот, спирту, низьких температур, тривалий час зберігається у висушеному харкотинні, на постільній білизні, посуді та особистих речах хворого, в сирому молоці хворої на туберкульоз корови. Проте, на мікроб впливає дія сонячного опромінення, активний хлор та дезінфектанти.
   На туберкульоз хворіють усі вікові групи – від новонароджених до людей похилого віку.
   Основні джерела інфекції: хвора людина, молочні та м’ясні продукти від хворих на туберкульоз тварин. Шляхи передачі: повітряно-крапельний (найчастіший) та трансплацентарний (під час вагітності від матері до плоду).
   Основні чинники передачі інфекції – контакт з бактеріовидільником тривалого характеру, імунодепресія, голодування, погані соціально-побутові умови.
   Основні методи діагностики туберкульозу:
   -мікробіологічна діагностика;
   -рентгенологічна діагностика;
   -туберкулінодіагностика.
   Мікробіологічний метод дослідження є найефективнішим для ранньої діагностики туберкульозу, дозволяє оцінити ступінь бациловиділення у пацієнта та виявити найбільш небезпечні форми туберкульозу. Чим більше мікобактерій у мокротинні, тим більш заразним є хворий, і тим більшу небезпеку він становить для оточуючих.
   Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення цього захворювання. Чим раніше виявлено туберкульоз, тим більше шансів у хворого на повне одужання, зрозуміло, за умови ефективного лікування.

12.04.2019