Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ У БАГАТОДІТНИХ СІМ’ЯХ

   Постановою КМУ від 13 березня 2019 р. №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» з 1 квітня 2019 року запроваджено новий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
   Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.
   Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України подаються слідуючі документи:
   - заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина;
   - копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
   - свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).
   У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, вони мають бути подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня подання заяви.
   Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-ти річного віку включно.
   У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
   Допомога призначається у розмірі 1700 гривень.
   Виплата допомоги припиняється у разі:
   - позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
   - відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
   - нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
   - відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
   - тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
   - перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
   - втрати статусу багатодітної сім’ї;
   - смерті дитини;
   - смерті отримувача допомоги.
   Отримувач допомоги у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це управління соціального захисту населення.
   Водночас зазначаємо, що рішенням Уряду збережено право на отримання із 1 квітня 2019 року допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня – червня 2019 року.

   Управління соціального захисту населення
   Шепетівської райдержадміністрації

01.04.2019