Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ ПО АФРИКАНСЬКІЙ ЧУМІ СВИНЕЙ

   Останніми роками великих збитків галузі свинарства країни завдає африканська чума свиней – найнебезпечніша з усіх відомих вірусних хвороб свиней, яка проявляється клінічними ознаками геморагічної гарячки та зумовлюється ДНК-вмісним арбовірусом. У первинних епізоотичних вогнищах хвороба має надгострий та гострий перебіг із 100%-ою летальністю свиней.
    Галузь свинарства за останні десятиріччя знаходилась в середовищі панзоотичного розповсюдження АЧС Євразійського регіону. Виникнення у 2007 році АЧС у Грузії зумовило поширення захворювання в Європі, в тому числі у Російській Федерації. Хвороба була зареєстрована у шести прикордонних з Україною областях Росії.
    За останніми даними епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в світі та сусідніх з Україною державах: Білорусі, Румунії, Польщі, Литві та країнах Кавказу залишається напруженою і має тенденцію до подальшого погіршення.
    Африканська чума свиней, що виникла на території України в 2012 році, продовжує вражати все більше поголів’я свиней і загрожує повному знищенню галузі свинарства, а за великим рахунком й національній безпеці.
    Основними об’єктивними чинниками, що зумовили складну епізоотичну ситуацію є: стійкість збудника у довкіллі (до 1 року), відсутність специфічної профілактики та 100% летальність.
    За офіційними даними з 2012 по 2019 роки всього в Україні зареєстровано 456 випадків захворювання на АЧС, із них 334 - у домашніх тварин,121 - диких свиней та інфіковані об’єкти, в Хмельницькій області зареєстровано 7 випадків захворювання на АЧС.
    У січні- березні 2019 року в Україні зареєстровано 10 випадків захворювання на АЧС.
    Районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертається до всіх власників, що утримують свиней з розумінням та відповідальністю поставитись до питання профілактики та недопущення занесення до своїх підсобних господарств африканської чуми свиней. В разі виникнення захворювання чи загибелі свиней терміново звертайтесь до спеціалістів державної служби ветеринарної медицини району.

    Головний спеціаліст РУ ГУ ДПСС
    в Хмельницькій області В.Савіцький

01.04.2019