Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності закладами охорони здоров’я Фондом соціального страхування буде посилено!

    По Шепетівському відділенню у 2018 році, порівняно з 2017 роком відбулось збільшення як кількості виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності, так і збільшення кількості днів хвороби, що свідчить про зростання в регіоні рівня захворюваності. Аналогічна ситуація спостерігається і по інших регіонах України.
    Згідно оперативних даних січня-лютого 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року також відбувається подальший ріст вищевказаних показників, що викликає неабияку стурбованість керівництва Фонду соціального страхування України. Так, протягом січня-лютого цього року до відділення поступили заявки-розрахунки для оплати по 1388 листках непрацездатності, що на 100 лікарняних більше відповідного періоду минулого року. Загальна кількість днів хвороби, що підлягає оплаті за два місяці 2019 року становить 13054дні, що на 462 дні більше відповідного періоду минулого року.
    Враховуючи те, що листок непрацездатності є підставою для отримання застрахованою особою за рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомоги по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та хворим членом сім’ї, правомірність його видачі й продовження є основою ефективного функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.
    Контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, попередження випадків підроблення та фальсифікації листків непрацездатності є пріоритетним напрямом роботи Фонду соціального страхування України.
    Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, наданий за рахунок коштів Фонду соціального страхування по Шепетівському відділенні у 2018 році склав 176,93 грн, що на 45.65 грн (34,7%) більше, ніж у 2017році. А у поточному році середньоденний розмір допомоги по тимчасові непрацездатності сягнув 210,17грн. Збільшення середнього розміру компенсації втраченого заробітку за час хвороби пов’язане з ростом мінімальної заробітної плати, а також із загальним зростанням фонду оплати праці по країні.
    Зважаючи на ріст рівня захворюваності із початку 2019 року, що суттєво впливає на витрати Фонду, порушення порядку видачі, продовження та заповнення листків непрацездатності, а також необґрунтованість їх видачі та продовження лікарями закладів охорони здоров’я є недопустимим та буде під постійним контролем спеціалістів Фонду. Шепетівським відділенням направлено листи для страхувальників з високою захворюваністю з вимогою провести аналіз, з метою запобігання зловживань з боку працівників, а також проведено робочі зустрічі з керівниками медичних закладів. Цільове використання коштів – це запорука фінансової стабільності Фонду соціального страхування України, що є найважливішою передумовою належного соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих на виробництві.

    В. І. Гаврилюк, начальник Шепетівського відділення
    управління виконавчої дирекції Фонду соціального
    страхування України в Хмельницькій області

25.03.2019