Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


За працевлаштування учасників АТО - компенсація витрат у розмірі ЄСВ

   Уряд врегулював питання реєстрації та перереєстрації безробітних із числа учасників АТО та надання роботодавцям компенсації за працевлаштування таких осіб.
   Кабмін постановою від 30.11.2016 р. № 879 вніс зміни до:
   - Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.
   Визначено перелік документів, які потрібно подавати учаснику АТО до центру зайнятості для отримання статусу безробітного. Це - посвідчення учасника бойових дій та копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
   - Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 15.04.2013 р. № 347.
   Учасників АТО включено до категорій громадян, за працевлаштування яких для роботодавців передбачено право на компенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску.
   Таку компенсацію роботодавець зможе отримати протягом одного року за умови працевлаштування учасника АТО на нове робоче місце не менше, ніж на два роки.

   Підтримка держави при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб.
   В Україні крім основних видів підтримки працевлаштування, Державна служба зайнятості проводить додаткове сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Такі заходи зі сприяння зайнятості були затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року №696.
   Так, до заходів сприяння зайнятості належать і компенсація роботодавцю:
   • на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних серед внутрішньо переміщених осіб;
   • на перепідготовку та підвищення кваліфікації (навчання) внутрішньо переміщених осіб. Для отримання підтримки з працевлаштування внутрішньо переміщеній особі треба:
   • звернутися до Центру зайнятості для отримання статусу безробітного;
   • отримати скерування на працевлаштування від Центру зайнятості та за скеруванням укласти з роботодавцем строковий трудовий договір.
   Фінансування відбувається в межах терміну дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У разі закінчення терміну дії довідки фінансування припиняється, а після продовження терміну – відновлюється. Внутрішньо переміщена особа має право на компенсацію в разі, якщо:
   • нова робота вимагає проходження медичного огляду або наркологічного огляду;
   • робота розташована в іншому населеному пункті – маєте право отримати компенсацію на переїзд.
   Для отримання компенсації потрібно:
   • укласти договір з роботодавцем через Центр зайнятості;
   • подати заяву про компенсацію та потрібні документи Центру зайнятості;
   • після цього документи будуть оброблятися Центром зайнятості та державним казначейством.
   Кошти потраплять на особистий рахунок внутрішньо переміщеної особи.

06.03.2019