Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


В рамках реалізації правоосвітніх заходів у 2019 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства спрямованих на підвищення правової освіти населення: «Зміни з 1 березня 2019 року: підвищення пенсій і старт виплат субсидій грошима»

   Соцвиплати
   У результаті індексації в березні підвищаться пенсії. На 1 березня пенсії будуть автоматично перераховані для 10,2 млн пенсіонерів, середній розмір підвищення складе 255 грн. Також у березні тим, хто отримує мінімальну пенсію, виплатять додатково по 2410 грн за рахунок коштів, отриманих від розмитнення автомобілів із єврономерами. Виплата монетизованих субсидій пенсіонерам розпочнеться 4 березня, а решта громадян, які мають на них право, зможуть отримати ці кошти в Ощадбанку з 12 березня.
   Бійці УПА отримають пільги. З 26 березня набуває чинності закон про посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті, який Рада прийняла 6 грудня. Таким чином, розширюється список пільговиків, які визнаються учасниками бойових дій.
   Вибори 31 березня 2019 року відбудуться вибори шостого президента незалежної України.

   Освіта
   Пробне ЗНО відбудеться 16 і 23 березня. Пробне ЗНО 2019 з української мови та літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 23 березня.

   Банки та економіка
   Перелік боржників збанкрутілих банків за рішеннями суду з кінця березня публікуватиме на своїй веб-сторінці Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Список включатиме відомості про позичальників, керівників і колишніх акціонерів банків, що ліквідуються, які повинні повернути свої борги, пов’язані з банкрутством фінустанов. Україна взяла на себе зобов’язання до березня 2019 ввести трирівневу систему звітності за визначенням FATF. Намір внести відповідні зміни в законодавство міститься у меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом.

   Енергетика
   З 1 березня 2019 року в Україні запрацюває добове балансування газу, запуск якого раніше було перенесено з 1 грудня 2018 року. Добове балансування ринку газу – це точне покриття попиту на газ його реальною пропозицією протягом однієї доби.

   Юстиція
   З 1 березня заплановано запустити в експлуатацію Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. З 1 січня ЄСІТС працювала у тестовому режимі. Спрощений порядок екстрадиції набуде чинності 1 березня. Нові протоколи передбачають більш сучасні і швидкі механізми співпраці між державами щодо екстрадиції.

   Подорожі
   З 1 березня набуває чинності безвізовий режим з Грузією. Правила ті ж, що і для поїздки в Європу: на 90 днів без спеціальної візи. За тими ж правилами громадяни Грузії зможуть відвідувати Україну.

   Транспорт і доставка
   До 8 березня Укрзалізниця призначила 17 додаткових потягів у найбільш популярних напрямках. Зокрема, додаткові поїзди курсуватимуть з Києва до Львова, Ковеля, Ужгорода, Чернівців, Дніпра та в інших напрямках. Нова Пошта переводить усі відділення в обласних і районних центрах на 7-денний режим роботи.

   Юридичний сектор
   апарату адміністрації

04.03.2019