Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


31,7 млн.грн. профінансовано видатків Фондом соціального страхування України протягом 2018 року для застрахованих осіб та потерпілих Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції в Хмельницькій області

   Впродовж минулого року своєю щоденною копіткою працею працівники відділення виконували функції по забезпеченню соціальних гарантій та виплат, передбачених чинним законодавством, як для застрахованих осіб, так і для потерпілих. Станом на перше січня 2019 року на обліку у відділенні перебуває 5408 страхувальники із загальною кількістю застрахованих осіб майже 27,0 тисяч (Шепетівський – 18 тис, Ізяславський – 9 тис.).
   Всього за поточний рік у вигляді допомог та соціальних послуг з бюджету Фонду соціального страхування України для застрахованих осіб, а також потерпілих Шепетівщини та Ізяславщини направлено понад 30 млн.грн.
    Отримуючи листок непрацездатності у закладі охорони здоров’я, застрахована особа за його оплатою звертається до роботодавця. А він в свою чергу – до органу Фонду соціального страхування України за місцем реєстрації.
   Спеціалістами Шепетівського відділення протягом року прийнято та опрацьовано 2662 заяви-розрахунки від страхувальників для проведення фінансування виплат по листках непрацездатності та допомог на поховання на загальну суму 20,1 млн. грн. Всього опрацьовано та оплачено 8420 листків непрацездатності за 81431 днів хвороби на суму 13,8 млн.грн., з яких 847 лікарняних на суму 729,9 тис.грн - по догляду за хворим членом сім’ї. Допомога на поховання надана в сумі 102,5 тис. грн. по 25 випадках.
    Виплат по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду проведено на суму 6,2 млн. грн. Загалом 334 майбутніх мами отримали даний вид допомоги.
    Тісна співпраця з медичними закладами Шепетівського та Ізяславського районів дала можливість для 53 застрахованих осіб цих регіонів пройти медичну реабілітацію у санаторно-курортних закладах України. Нагадаю, що з 1 січня 2018 року забезпечується адресний підхід до медичної реабілітації працюючих громадян. Соціальна послуга надається за наявності медичних показань та фінансується за рахунок коштів Фонду. При цьому застрахована особа має можливість самостійно вибрати санаторно-курортний заклад із переліку, який постійно оновлюється на сайті Фонду. Маємо надію, що такий адресний підхід в майбутньому зменшить захворюваність та призведе до покращення стану здоров’я працівників. Протягом 2018 року на реабілітаційне лікування застрахованих осіб бюджетом Фонду спрямовано 658,0 тис.грн.
    На початок 2019 року у Шепетівському відділенні на обліку перебуває 332 особи, потерпілих на виробництві (294), та таких, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника (38), серед яких 182 – це особи з інвалідністю.
   Для потерпілих на виробництві та їх утриманців у минулому році проводились такі виплати:
   - щомісячні страхові виплат в разі часткової чи повної втрати працездатності - 6,8 млн.грн.,
   - страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника - 920,3 тис.грн.,
   - допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку - 288,1 тис. грн.,
   - разові виплати в разі смерті та стійкої втрати працездатності - 235,5 тис.грн.
   Загалом на страхові виплати для потерпілих, що обліковуються у Шепетівському відділенні, в 2018 році направлено 8,3 млн. грн.
   Крім того, відповідно до індивідуальних програм реабілітації їм надано медичних та соціальних послуг на суму 1,2 млн.грн. А це означає, що за рахунок коштів Фонду соціального страхування профінансовано: санаторно-курортне лікування - для 5 осіб, в тому числі 1 особи з супроводом; витрат на лікування потерпілих - для 8 осіб; придбання технічних та інших засобів реабілітації - для 15 осіб; спеціальний медичний, постійний сторонній догляди та на побутове обслуговування - для 26 осіб; придбання лікарських засобів та інших виробів медичного призначення - для 8 осіб; компенсацію витрат на бензин –для 5 осіб.
   Тобто, загальна сума видатків на осіб, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання у минулому році склала 9,5 млн.грн.
    Шепетівським відділенням управління виконавчої дирекції в Хмельницькій області постійно проводиться робота щодо запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань. Системна робота по даному напрямку сприяє зменшенню травматизму. Так, у 2018 році зареєстровано 6 нещасних випадків на виробництві. Для порівняння: у 2017 таких було зафіксовано – 10.

    Валентина Гаврилюк, начальник Шепетівського
   відділення управління виконавчої дирекції Фонду
   соціального страхування України в Хмельницькій області,

13.02.2019