Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Голова райдержадміністрації Роман Підопригора провів особистий прийом громадян

   Особистий прийом громадян – одна із форм спілкування представників влади з населенням, яка проводиться для реалізації громадянами свого права на звернення та оперативного вирішення актуальних питань на основі якісного і своєчасного розгляду заяв, пропозицій та скарг.
   Саме тому, з метою оперативного вирішення проблемних питань жителів району, головою райдержадміністрації Романом Підопригорою систематично проводиться особистий прийом громадян.
   Сьогодні до очільника району звернулось двоє громадян – мешканці Корчицької сільської ради. Порушені питання стосувались забезпечення пільгового перевезення громадян від районного центру до сіл Романів, Корчик та Хутір.
   Роман Борисович пояснив причини даної ситуації та пообіцяв розібратись. За результатами, заявники отримають відповідь в терміни визначені законодавством.

   ДОВІДКОВО
   Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування завжди стояла гостро. Вона і сьогодні залишається однією з основних причин численних скарг автоперевізників та пасажирів-пільговиків.
   Причина такої ситуації – відсутність механізмів відшкодування витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом, яке відповідно до Бюджетного кодексу України має здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Проте у 2018 році державним бюджетом зазначена субвенція не виділялась. І чи буде виділена у 2019 році – невідомо.
   З метою вирішення питання пільгового перевезення, з кожним перевізником, який працює в районі, укладено договір на здійснення компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій громадян автомобільним транспортом загального користування. Згідно проведених розрахунків та відповідних обстежень кожного маршруту, органами місцевого самоврядування виділяються кошти з місцевих бюджетів на відшкодування перевізникам району. Проте, аналіз показників за 2018 рік показав, що фінансування не достатньо.
   Неодноразово у 2018 році проводились наради з перевізниками за участю голови адміністрації Романа Підопригори, сільських голів, голів ОТГ, з метою досягнення компромісу щодо відшкодування перевізникам витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом. Прийняті відповідні районні програми. Розглядались та впроваджувались заходи для врегулювання питання, аби соціально незахищені верстви населення, зокрема люди з обмеженими можливостями, ветерани війни, чорнобильці, діти-сироти та інші, могли скористатися своїм правом на пільговий проїзд повною мірою.
   Надіємось, незабаром болючі питання будуть вирішені, а автоперевізники та пасажири-пільговики з розумінням віднесуться до проблем, які час від часу виникають.

16.01.2019