Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


На апаратній нараді заслухано інформацію про роботу Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

   3 грудня 2018 року голова районної державної адміністрації Роман Підопригора провів щотижневу робочу нараду з начальниками управлінь, відділів райдержадміністрації, керівниками окремих установ та організацій району. На ній було заслухано інформацію начальника Шепетівського районного управління держпродспоживслужби Віталія Стародубова про роботу управління у 2018 році.
   Зокрема, у своїй доповіді Віталій Вікторович коротко охарактеризував загальний стан епізоотичної ситуації в районі. Наголосив, що складною є ситуація по сказу тварин. Протягом року зареєстровано 3 неблагополучних населених пункти з даного захворювання, це такі, як с. Михайлючка, с. Пліщин та місто Шепетівка. За рішенням державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Шепетівській райдержадміністрації та міській раді на дані населені пункти та територію навколо їх в радіусі 10 км на визначений термін були введені в дію карантинні обмеження та проведено ряд ліквідаційних заходів. Наразі усі карантинні обмеження зняті.
   Протягом року державною службою ветеринарної медицини району проводились профілактичні та оздоровчі заходи щодо сказу тварин. Так щеплено собак - 5850 голів, котів - 3966 голів, інших тварин - 406 гол. За 56 тваринами, які нанесли покуси людям проводився десятиденний нагляд. Для діагностики сказу до регіональної лабораторії ветеринарної медицини направлено - 25 проб патологічного матеріалу. Проводиться широка роз'яснювальна робота.
   Посилені міри проводились по недопущенню занесення вірусу Африканської чуми свиней на територію району. Оскільки на даний час в районі утримується 8094 голови свиней. Проводився щоденний моніторинг клінічного стану всього поголів'я. Керівникам господарств було наголошено на «закритому режимі» та пропускній системі, доведено нормативні документи по недопущенню АЧС на територію ферм (інструкція з профілактики та боротьби з АЧС, плани дій при підозрі захворювання свиней на АЧС, заходи біобезпеки в умовах АЧС) та постійно контролювались їх виконання. Велику увагу приділено профілактичним та ліквідаційним заходам по лейкозу ВРХ. Під час проведення осінньої диспансеризації охоплено дослідженнями близько 90% наявного поголів'я. Порівнюючи з минулими роками РІД позитивних тварин суттєво зменшилось.
   За 9 місяців 2018 року в районі серед людей не було зареєстровано випадків висипного, черевного тифу, поліомієліту, дифтерії, холери, сказу. На сьогодні епідемічна ситуація в районі оцінюється як нестійка - хоча рівень захворювання людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.
   Підсумовуючи Віталій Стародубов наголосив, що наразі працівниками управління забезпечено стабільну та прогнозовану епізоотичну ситуацію на території міста Шепетівки та Шепетівського району.
   Далі на нараді були розглянуті основні питання діяльності управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації та окремих установ, організацій щодо забезпечення належної життєдіяльності району.

03.12.2018 р.