Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Небезпека на вулиці !

   Все частіше ми зустрічаємо повідомлення в пресі, по радіо, на телебаченні про зникнення дітей, про пограбування квартир, про хуліганські напади і зґвалтування. Така загострена кримінальна обстановка вимагає загострення почуття небезпеки, моральної готовності протистояти злочинцям не тільки в дорослих, але й у підлітків.
   Життя повне несподіванок, а часом небезпеки. Тому треба бути не тільки хоробрим, але й обачним. Слід надіятись на дорослих, на поліцію, але й самому вміти постояти за себе. У першу чергу, старатись не потрапляти в небезпечні ситуації, а коли вже потрапив – знати як себе поводити.
   Пізня осінь і початок зими - сама темна пора року. Затримаєшся в школі або зайдеш "буквально на хвилинку" до приятеля і не помітиш, як за вікнами почне темніти, а йти одному в темряві боязно. А може бути, і не боязно, але мало що трапиться? Як бути?
   Якщо є така можливість – подзвони і попроси, щоб хто-небудь із дорослих тебе зустрів. Обов'язково скажи, яким шляхом ти збираєшся йти. І пам’ятай, що самий короткий шлях зовсім не обов'язково найближчий і безпечний.
   На вулиці намагайся триматися освітлених і людних місць. Іди по вулиці освітлені ліхтарями, повз магазинів, зупинок автобусів, платних автостоянок, майданчиків для вигулу собак.
   Якщо тобі здається, що хтось за тобою йде, не панікуй і не біжи. Швидше за все, це йдуть не за тобою, а просто вам по дорозі. Не будь недовірливим - будь пильним. До речі, можна схитрувати: сповільнити крок і дати підозрілій людині себе обігнати. У крайньому випадку, зайди в будь-який магазин, банк, на пошту, будь-яке місце, де є люди.
   Побачивши гучну компанію, постарайся обійти її стороною або перейти на іншу сторону вулиці.
   Підійшовши до будинку, не заходь у під'їзд і, тим більше, у ліфт разом з незнайомою людиною.
   А якщо все-таки... Що робити?
   Кричати! Якнайгучніше. Бігти до людей, до світла.
   І пам'ятати: бути обачним і кликати на допомогу коли страшно, – це не соромно.

   Завідувач навчально-консультаційного
   пункту цивільного захисту Ю. Попович

17.10.2018 р.