Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Відбулись командно-штабні навчання з питань цивільного захисту

   Вчора, 10 жовтня, у селі Судилків Шепетівського району відбулись командно-штабні навчання з питань цивільного захисту.
   За легендою, в результаті ДТП в центрі населеного пункту зіткнулись пасажирський автобус та автоцистерна, яка перевозила аміак. Внаслідок цієї події, сталася розгерметизація цистерни аміаку та його вилив 1,5 тонн на проїжджу частину. В результаті умовної надзвичайної події загинула 1 людина та ще 12 людей постраждали.
   Хмара зараженого повітря поширювалась у західному напрямку зі швидкістю 6-12 м/с. В результаті чого умовно евакуйовано 140 осіб, що найближче проживали біля зони ймовірного ураження.
   На місце пригоди відразу прибули рятувальники 21-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Хмельницькій області, які залучали 2 одиниці техніки та 10 рятувальників, співробітники швидкої допомоги та поліції. Рух транспорту було перекрито, надано медичну допомогу постраждалим.
   Рятувальники, використовуючи спеціальне обладнання, деблокували постраждалих з понівечених транспортних засобів та перенесли на ношах із зони зараження до карет швидкої допомоги, і винесли тіло умовно загиблого. Після чого вогнеборці за допомогою водяної завіси провели дезактивацію умовного розливу аміаку та здійснили накладання спеціального бандажу на пошкоджену цистерну.
   На місці події працювала районна комісія ТЕБ та НС, яка попередньо під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Підопригори провела своє засідання, напрацювала план спільних дій та призначила головою комісії з ліквідації наслідків Сергія Пономарьова. Далі був утворений штаб, який керував ліквідацією наслідків надзвичайної події та організовував умовну евакуацію населення, що потрапило в зону ураження.
   В ході проведення командно-штабних навчань були відпрацьовані дії працівників Держслужби з НС з ліквідації наслідків аварії з розливом небезпечних хімічних речовин, а також на практиці перевірено взаємодію між службами Шепетівського району при виникненні НС даного характеру.
   Проведення таких спільних навчань є запорукою злагодженої роботи служб цивільного захисту району при виникненні реальних екстрених ситуацій, що в підсумку дозволить їх успішно ліквідувати з мінімальними матеріальними збитками, а саме головне – не допустить загибелі та травмування людей.

11.10.2018 р.