Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Звернення Президента до Українського народу у зв’язку з 77-ми роковинами трагедії Бабиного Яру

   Дорогі співвітчизники!
   Сьогодні Україна і весь світ ушановують пам'ять жертв Бабиного Яру - трагедії, яка повік болітиме народам і державам та мотивуватиме політиків до мудрих цивілізованих рішень.
   У цей день 77 років тому нацистські загарбники в окупованому ними Києві відкрили чергову криваву главу в історії Другої світової війни - 29 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр було розпочато масові розстріли мирного населення.
   Понад сто тисяч невинно загублених душ: євреїв, ромів, караїмів, а також військовополонених, учасників українського визвольного руху, пацієнтів психіатричної клініки - представників різних національних чи соціальних груп, пересічних киян... Тоді було винищене майже все єврейське населення міста - понад п’ятдесят тисяч чоловіків, жінок, дітей. Точну цифру загиблих встановити неможливо, але масштаби та цинізм злочинів нацистського режиму не вкладаються в людську свідомість.
   Бабин Яр - трагедія киян, всієї України, незагоєна рана на тілі нашої планети. Це місце - братська могила різних народів і відомий у всьому світі символ Голокосту.
   Нині, навіть в умовах жорсткої боротьби з російською агресією, українці демонструють відданість основоположним ідеалам цивілізованого світу - гуманізму, взаємодопомоги, толерантності, поваги до людського життя, етнічної та релігійної ідентичності, гідності та свободи.
   Пам’ятаючи події недалекої історії, відчуваючи й досі пекучий спільний біль, ми зробили єдино правильний вибір: Україна - незалежна держава, яка торує свій шлях на принципах порозуміння і забезпечення рівних можливостей для розвитку громадян усіх національностей та віросповідань.
   Сьогодні можемо впевнено стверджувати - темні сторінки тоталітарної епохи перегорнуто назавжди. Ми безапеляційно сказали «НІ» диктаторським режимам і стоїмо на захисті демократичних цінностей в ім’я миру в Україні та Європі. І ми ніколи не дамо навіть найменшого шансу проявам авторитаризму, диктатури, шовінізму, расизму, дискримінації, нетерпимості на етнічному чи релігійному ґрунті.
   Спільними зусиллями усіх громадян ми розбудовуємо суспільство вільних людей, мета і майбутнє яких - гідне життя в єдиній неподільній Україні.
   Світла пам'ять невинним жертвам Бабиного Яру.
   Миру та злагоди людям усього світу.

29.09.2018 р.