Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Проведено спільне засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

    При райдержадміністрації ефективно працює районна робоча група з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, до складу якої входять представники Пенсійного фонду, Центру зайнятості населення, Податкової інспекції, управління Держпраці, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.
   Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в Шепетівському районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні».
    26 вересня 2018 року під головуванням заступника голови адміністрації Ліліани Танасієнко відбулося спільне засідання робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, з дотримання вимог законодавства у частині мінімальної заробітної плати та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
    В роботі комісії взяли участь: представники управління Держпраці у Хмельницькій області, Шепетівського відділення Славутської ОДПі, міськрайонного центру зайнятості, управління соцзахисту населення, фінансового управління, відділів: агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, економічного розвитку, промисловості та інфраструктури, представники Грицівської, Ленковецької та Судилківської ОТГ.
    Відкриваючи засідання, Ліліана Танасієнко наголосила, що головною метою проведення зустрічей з суб’єктами господарювання є налагодження конструктивного діалогу та тісної співпраці. "Важливим є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо змін у трудовому законодавстві, а також фінансової відповідальності за порушення вимог законодавства про працю та зайнятість. Така робота приносить свої позитивні результати, зокрема реалізація вжитих у районі заходів дала змогу вивести із «тіні» - 169 осіб ", - зазначила Ліліана Петрівна.
    Проведенню засідання передували виїзди робочої групи по суб’єктам господарювання, які здійснюють свою підприємницьку діяльність на території об’єднаних територіальних громад району та сіл Ленківці, Вишневе, Велика Решнівка і смт. Гриців.
    Під час засідання Ліліана Петрівна звернула увагу присутніх на те, що акцизний податок повністю надходить до місцевого бюджету, відіграє важливу роль у формуванні його дохідної частини. Бюджети сільських рад формуються із поступлень єдиного податку, акцизного збору, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку.
   По району у серпні місяці складено 3 адміністративних протоколи щодо порушень правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами: два з яких будуть направлені на адміністративну комісію Ленковецької ОТГ, а один із них - в суд. Виїздною групою встановлено ігнорування роботодавцями вимог спеціального Закону Україну «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами» і найбільше вражає, що встановлено факт продажу алкоголю без ліцензії та відпуск товарів без товарного чеку.
    На комісії заслуховувалися керівники підприємств, установ, фізичні особи-підприємці, представники селищної та сільських рад. Представники об’єднаних територіальних громад надали інформацію щодо проведених заходів у напрямку легалізації найманої праці та погашення боргів фізичними особами-підприємцями по єдиному соціальному внеску. Присутні суб’єкти господарювання озвучили свої проблемні питання, з якими вони стикаються у процесі своєї діяльності. Комісією було заслухано спеціалістів Ленковецької, Грицівської та Судилківської сільських рад, на яких покладені обов’язки інспекторів праці, про проведену ними за звітний період 2018 року інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями по офіційному працевлаштуванню найманих працівників та виплати заробітної плати на рівні не менше мінімально встановленого законодавством.
    Під час засідання робочої групи усім запрошеним були надані рекомендації щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати та недопущення заборгованості із її виплати, легалізації трудових відносин та вчасної сплати внесків до бюджетів усіх рівнів. За підсумками засідання комісії керівники підприємств та підприємці мали можливість отримати кваліфіковані відповіді на питання та рекомендації щодо їх вирішення.

26.09.2018 р.