Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Вода – джерело здоров’я

   Зазвичай, коли ми п’ємо воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я. Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути з запахом вона чи без запаху, побачити - прозора вона чи мутна. Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі - неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози тощо.
   Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:
   • бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та личинок гельмінтів тощо.
   • мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров'я людей;
   • мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.
   Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць тому, що не завжди джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і літературі, на практиці виявляється кришталево чистою.
   Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, розставання снігу, грунтові стічні води і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, що можуть затопити колодязь.
   Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком до трьох років, з якої при приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами та виникати захворювання «метгемоглобінемія».
    На Шепетівщині в поточному році при лабораторному дослідженні водопровідної та криничної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники мали місце відхилення від гігієнічних норм води питної, призначеної для споживання людиною.
   Також хочемо повідомити, що Шепетівський міськміжрайонний відділ ДУ«Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» м.Шепетівка, вул.В.Котика, 70 проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, криничної, каптажів джерел, фасованої води) щодо визначення наступних показників:
   - епідемічної безпеки - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
   - санітарно-хімічних показників безпечності та якості, органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження.
   Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів.
   Усі бажаючі зможуть перевірити якість питної води з власних криниць.
   Прейскурант цін на лабораторні дослідження питної води і послуги що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за №662 від 11.05.2006 року.
   Не будьте байдужими бо свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

    В.о завідувача Шепетівським
    міськміжрайонним відділом
    В.В.Костюк

24.09.2018 р.