Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Держпродспоживслужба інформує:

Профілактика сколіозу у дітей шкільного віку
   З початком нового навчального року не зайвим буде згадати про хвороби хребта, а саме сколіоз, оскільки це найпоширеніше захворювання опорно-рухової системи серед дітей і підлітків, якому легко запобігти або зупинити при перших проявах, знаючи основні принципи профілактики. Разом з тим, неуважність батьків і задавненість хвороби в майбутньому може призвести до ускладнень, які важко коригувати.
   Сколіоз – це захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується викривленням хребта у боковій площині з розворотом хребців (торсією) навколо своєї вертикальної осі, що веде до функціональних порушень у роботі органів грудної клітки, а також косметичних дефектів. Хвороба починається та прогресує в юності, під час посиленого росту дитини. Зі збільшенням викривлення зростає тенденція до погіршення загального стану дитини.
   Якщо дитина чи підліток неправильно сидить за партою чи столом, викривляючись в той або інший бік, то це може призвести до сколіозу. Важливо, щоб дитина сиділа прямо, не згинаючи тулуба, голова злегка нахилена вперед, ноги впираються в підлогу всією ступнею і зігнуті в кульшових, колінних і гомілковостопних суглобах під прямим кутом, спина повинна спиратися на спинку стільця або крісла, а стегна лежати на двох третинах сидіння.
   Не можна, щоб дитина сиділа, поклавши одну ногу на другу, або прибравши ноги під сидіння, адже це призводить до порушення постави.
   Особливо потрібно стежити за плечима – вони повинні бути на одному рівні, не можна спиратися на одну руку, лікті повинні лежати на столі.
   Меблі, якими користується дитина, повинні відповідати її зросту. Підбирати дитячі меблі слід з урахуванням фізіологічних особливостей і зростання. Причому, це стосується не тільки шкільної парти. Меблі для дошкільнят теж повинні відповідати віку.
   Від сумки краще відмовитися на користь рюкзака. Купуючи портфель, вибирайте ранець з лямками з м’якого матеріалу. Так навантаження буде розподілене рівномірно і постава дитини не зіпсується.
   Підлітковий вік — складний період життя, коли чадо починає «відбиватися від рук». Замість ранкових спортивних вправ йому хочеться довше поспати, бо він допізна засидівся за комп’ютером. Дівчатка, замість зручного взуття, вимагають туфлі на підборах, носіння яких не дуже корисне для формування правильної постави. Завдання батьків в цей складний період – доброзичливо розказати дитині про причини і наслідки сколіозу.
   Харчування дитини має бути збалансованим і повноцінним. Додайте в раціон продукти з кальцієм, який сприяє зміцненню опорно-рухового апарату: вівсянка, соя, мигдаль, сардини, сир, риба, зелень.
   Для розвитку правильної постави і профілактики сколіозу необхідний нормальний розвиток м’язового апарату, що досягається виконанням фізичних вправ помірної інтенсивності (ЛФК та фізична праця).
   Тому важливо для профілактики сколіозу формування та закріплення стереотипів ведення активного способу життя: з малих років необхідно перебувати в стані руху від 4 до 6 годин на добу, проведення ранкової гімнастики, заняття ходьбою, бігом, плаванням, проведення активного відпочинку — це необхідний кожній дитині руховий мінімум.
   І на сам кінець, слід зауважити, що більшість захворювань є результатом нашої неуважності та недбалого ставлення до власного здоров’я.

19.09.2018 р.