Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Питання організації осіннього призову на строкову військову службу та легалізації самовільного будівництва обговорено на нараді у райдержадміністрації

   12 вересня під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Підопригори відбулась нарада із сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад. Участь у ній також взяли: голова районної ради Петро Дзяворук, керівники та працівники окремих структурних підрозділів адміністрації, установ та організацій району.
   Про організацію проведення чергового осіннього призову громадян України на строкову військову службу доповів тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Шепетівського об’єднаного міського військового комісаріату Віктор Дзюба. Також він повідомив, що явка призовників наразі доволі низька. Як зазначив Віктор Олександрович, не всі розуміють важливість виконання конституційного обов’язку перед Батьківщиною.
   Роман Підопригора звернувся до присутніх із проханням мобілізувати всі сили, аби на достойному рівні провести осінню призовну кампанію. Та попросив сільських голів відповідальніше ставитися до питання оповіщення та доставки призовників до пунктів збору.
   По наступному питанню порядку денного виступив начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва адміністрації Руслан Дорощук, який повідомив, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запустило механізм "будівельної амністії" – легалізації самовільного будівництва: побудованих без дозволу приватних і дачних будинків. Узаконити самовільне будівництво стало можливим для приватних житлових будинків, дач і присадибних будівель площею не більше 300 кв. м, які були зведені з 5 серпня 1992 по 9 квітня 2015 року.
   Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 158 від 03.07.2018 року, який набув чинності 28.08.2018 року, затверджений Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу приватних, садових, дачних будинків, будівель і споруд сільськогосподарського призначення (за класом наслідків СС1).
   Всі власники приватних, садових, дачних будинків, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, вже можуть подавати документи, щоб отримати право власності на них за спрощеною процедурою та без застосування штрафних санкцій які на даний момент становлять від двохсот п’ятдесяти до трьохсот п’ятдесяти (4 250 грн. – 5 950 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на садибну забудову і від п’ятисот до шестисот (8 500 грн. – 10 200 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на об’єкти що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1). Отримавши право власності на свої будинки, люди зможуть розпоряджатися ними в майбутньому, продати або передати у спадок, а також провести там воду, газ, тепло, електроенергію та інші комунікації.
   Роман Підопригора наголосив сільським головам на необхідності доведення даної інформації до відома населення, адже «будівельна амністія» – це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва.
   Також під час наради було вирішено деякі організаційні питання стосовно підготовки до ХХХІ агропромислової виставки «АГРО ПОДІЛЛЯ 2018», яка відбудеться 15 вересня 2018 року у м.Хмельницький.
   За результатами розгляду питань порядку денного було дано ряд доручень до виконання.

13.09.2018 р.