Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Вживаємо кавуни, дині без шкоди для здоров’я

   Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства інформує.
    Наступив сезон збору врожаю. Щедра земля подарувала нам велику кількість цінних для споживання людини фруктів та овочів.
    На жаль, разом із збільшенням реалізації та вживанням овочів та фруктів різко зростає загроза на такі важкі кишкові хвороби як гастроентероколіт, дизентерія, сальмонельоз.
   Особливе занепокоєння викликає у нас хаотична, ніким не контрольована торгівля кавунами та динями, проводиться прямо із землі на тротуарах, проїжджих частинах вулиць, поблизу автострад. Виявляються непоодинокі випадки реалізації кавунів розрізаними на частини. При цьому продавець , а потім і покупець не задумується яким ножем різали цей кавун і коли цей ніж останній раз мився та дезінфікувався. До того ж, якщо цілий кавун можна перед вживанням помити, то у випадку реалізації його частинами, всі бактерії, в тому числі хвороботворні знаходяться безпосередньо на їстівній частині і при вживанні без перешкод попадають в організм людини.
    Крім цього, торгівля овочами та фруктами близь шляхів та автострад призводить до забруднення їх викидами від автомобільного транспорту, що містять сильнодіючі, шкідливі токсичні речовини та сполуки, які можуть викликати важкі токсичні отруєння людей .
    Часто у продавців відсутні елементарні умови для дотримання правил особистої гігієни. В багатьох випадках на продукцію, що реалізується відсутні документи.
    Не рідко продавцями не пройдено медичний огляд, відсутні особові медичні книжки.
    Декілька порад нашим шановним покупцям:
   1. ні в якому разі не купувати кавуни та дині розрізані на частини;
   2. утриматись від закупки рослинницької продукції, яка реалізується в неустановлених місцях , без належних умов, із землі, на тротуарах, проїжджих частинах вулиць, близь автострад.
   3. вимагати у продавця документи , що засвідчують якість та безпеку продукту.
    Від простих цих порад часто залежить Ваше здоров’я та здоров’я Ваших рідних та близьких.

23.08.2018 р.