Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

   Держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року № 268 (із змінами) затверджено Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (далі Порядок).
   Порядком передбачено, що право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:
   1) отримала поранення, контузію, каліцтво;
   2) зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;
   3) була викрадена або незаконно вивезена за межі України;
   4) залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
   5) незаконно утримувалася, у тому числі в полоні;
   6) зазнали психологічного насильства.
   Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.
   Для надання відповідного статусу, необхідно звернутися із заявою та пакетом документів до служби у справах дітей за місцем проживання.
   Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати необхідні документи.

   Служба у справах дітей

21.08.2018 р.