Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


В рамках проведення місячника правових знань та підвищення правової культури: «Суд визнав неконституційною норму про скасування дострокового виходу на пенсію»

   Таким чином українцям повернули право дострокового виходу на пенсію у разі скорочення. Конституційний Суд України визнав неконституційним скасування права громадян достроково вийти на пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку в разі розірвання трудового договору в цей період з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.
   Відповідне рішення оприлюднене на сайті Конституційного Суду.
   Так, своїм рішення Конституційний Суд визнав неконституційним положення підпункту 3 пункту 12 розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-VIII.
   Указаним законодавчим актом було скасовано право громадян достроково за 1,5 року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", вийти на пенсію в разі розірвання трудового договору в цей період з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, за умови наявності у цих громадян страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
   Рішення Конституційного Суду набувають чинності в момент проголошення. Рішення КС є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені.

Юридичний сектор
апарату адміністрації