Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Інформація щодо результатів діяльності Шепетівської місцевої прокуратури з місцем дислокації у м.Шепетівка у І півріччі 2018 року

   Прокурорами місцевої прокуратури з дислокацією в м. Шепетівка у 2018 році забезпечено процесуальне керівництво у 1718 кримінальних провадженнях, з яких у 104 провадженнях за результатами досудового розслідування направлено до суду обвинувальні акти, з них: з угодою про примирення 9 кримінальних проваджень, з угодою про визнання винуватості 1.
   Зокрема, за результатами досудового розслідування, за процесуального керівництва місцевої прокуратури, у кримінальному провадженні, яке набуло значного суспільного резонансу, за фактом вчинення ДТП у перший день 2018 року, у результаті якої 21-річна жінка загинула на місці події, а її 2-річна донька отримала тяжкі тілесні ушкодження, до суду скеровано обвинувальний акт згідно із яким винна особа обвинувачується не лише у вчиненні ДТП із смертельним наслідком, а ще й в хуліганстві, умисному заподіянні тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя у момент заподіяння, у погрозі вбивства, у залишенні без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані і позбавленні можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, у незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, а також носінні, зберіганні та придбанні вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу. За принципової позиції прокурора в суді, обвинувачений утримується під вартою.
   Крім того, місцевою прокуратурою забезпечено підтримання обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом втечі в’язня з «Шепетівської виправної колонії (№98)».
   Так, вироком суду від 21.06.2018 засудженого визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 393 КК України, та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі.
   Шепетівською місцевою прокуратурою проводиться системна робота, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності.
   У січні цього року Шепетівською місцевою прокуратурою під час проведення перевірки у виправній колонії виявлений факт привласнення бюджетних коштів службовою особою вказаної установи.
   Встановлено, що службова особа виправної колонії здійснила службове підроблення офіційного документу – табелю обліку відпрацювання годин і надала в бухгалтерією вказаної установи проведено нарахування та виплачено працівнику установи заробітну плату на загальну суму понад 4 тисячі гривень.
   За результатами досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до суду направлено обвинувальний акт. Наразі триває судовий розгляд.
   Крім того, за процесуального керівництва Шепетівської місцевої прокуратури та у взаємодії із працівниками Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України задокументовано факт надання неправомірної вигоди правоохоронцю.
   Намагаючись уникнути кримінальної відповідальності за вчинення злочину проти власності, місцева жителька запропонувала заступнику начальника – начальнику сектору кримінальної поліції Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області неправомірну вигоду для подальшої її передачі слідчому у кримінальному провадженні. Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні триває.
   У 2018 році місцевою прокуратурою з дислокацією в м. Шепетівка внесено 8 подань відповідно до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», прийнято участь у розгляді 3 справ у суді про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
   Упродовж поточного року Шепетівською місцевою прокуратурою активно застосовувались представницькі повноваження.
   Так, місцевою прокуратурою з місцем дислокації у місті Шепетівка у 2018 пред’явлено 16 позовів на загальну суму 1,525 млн. грн., на даний час задоволено судом 6 позовів на загальну суму 63 тис. грн., інші перебувають на розгляді.
   Провадження у справах за 4 позовами місцевої прокуратури закрито у зв’язку із добровільним відшкодуванням відповідачами заявлених вимог на суму 24 тис.грн.
   До прикладу, місцевою прокуратурою у поточному році заявлено 3 позовні заяви про визнання недійсними наказів та зобов’язання витребувати земельні ділянки на користь держави до відповідачів ГУ Держгеокадастру та фізичних осіб, які зловживаючи своїм правом набули у власність земельні ділянки внаслідок подвійної безоплатної приватизації земель.
   Наразі вказані позови перебувають на розгляді, у разі задоволення позовів громадам буде повернуто земельні ділянки загальною площею 6 га вартістю понад 184 тис.грн.
   Крім того, в провадженні Господарського суду Хмельницької області перебуває позовна заява заступника керівника місцевої прокуратури про стягнення збитків завданих використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів на суму 1,234 млн. грн.
   Здійснюючи нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян прокуратурою внесено 13 вказівок, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 22 службові особи. Упродовж 2018 року в Шепетівську місцеву прокуратуру з місцем дислокації в м. Шепетівка від фізичних та юридичних осіб надійшло 141 звернення, з яких вирішено 61, для вирішення в інші відомства направлено 80 звернень, іншим прокурорам направлено 1 звернення.
   Упродовж 2018 року Шепетівською місцевою прокуратурою з місцем дислокації у м. Шепетівка в засобах масової інформації висвітлено 74 повідомлення про діяльність місцевої прокуратури.
   З числа вказаних повідомлень упродовж 2018 року в друкованих ЗМІ опубліковано 16 повідомлень, в мережі Інтернет 54 повідомлення, в електронних ЗМІ висвітлено 4 виступи.
   Водночас, на виконання ст.6 Закону України «Про прокуратуру» упродовж першого півріччя 2018 року надано 15 інформацій в органи влади щодо результатів діяльності місцевої прокуратури з місцем дислокації в м. Шепетівка.