Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Хочу спробувати брати сигарети, не пробиваючи через касовий апарат, обходячи акцизний збір. Яка відповідальність передбачена, якщо даний факт буде доведений?

   Насамперед слід зазначити, що відповідно до ст. 2 ЗУ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” електронний контрольно-касовий апарат - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів.
   Таким чином, контрольно-касовий апарат є видом РРО. Реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.
   Отже, пропонований Вами варіант передбачає реалізацію тютюнових виробів поза електронним контрольно-касовим апаратом.
   Відповідальність за невикористання касового апарату. Використовувати РРО зобов'язані: юрособи-єдинники; підприємці на єдиному податку 2–3-ї груп, тільки якщо їхній дохід перевищує 1 млн гривень на рік.
   Штраф за порушення. Штраф за невикористання РРО чи використання незареєстрованного касового апарата становить 1 гривню за перше порушення, виявлене в ході перевірки протягом року, за кожне наступне порушення — 100% вартості проданих із порушеннями товарів (послуг) (п.1ст.17ЗУ«ПроРРО»). .
   При цьому наступним порушенням, якщо виходити з позиції податкових органів, є проведення наступної операції поза РРО. Наприклад, Ви не провели певну кількість сигарет через касовий апарат, а через кілька годин цього ж дня зробили це ще раз. В такому разі відповідне порушення вважатиметься наступним, і до нього застосовуватиметься санкція у вигляді 100 відсотків вартості товару.
   Крім того, даний штраф буде застосовано і при порушенні таких правил:
   1) проводити розрахункову операцію на повну суму вартості товарів і послуг (приймати оплату за всі позиції в чеку);
   2) роздруковувати чек, який підтверджує проведення розрахункової операції;
   3) якщо РРО вийшов із ладу (було вимкнено електроенергію чи зламався пристрій), розрахунки повинні проводитися з використанням розрахункової книжки;
   4) сума готівки на місці проведення розрахунків у юрособи не повинна відрізнятися від суми грошей, зазначеної в денному звіті РРО (Z-звіті), більш ніж на 10% розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. А в разі використання розрахункової книжки — від загальної суми продажів за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
   Знову ж таки, продаж товару без застосування РРО та невидача касового чека під час кожного продажу товару визнається окремим порушенням, тому кожне наступне незастосування РРО при продажу товарів чи наданні послуг або невидача чека є повторним порушенням. Вищевказані порушення мають наслідком застосування штрафних санкцій.
   Штрафи за порушення в роботі з РРО перераховують у держбюджет протягом 10 днів від дня прийняття фіскальною службою рішення про їх застосування.
   Окрім СПД, на який касовий апарат зареєстровано, адмінвідповідальність за порушення порядку проведення розрахунків через РРО несуть також посадові особи та працівники торгівлі, сфери послуг і громадського харчування. Так, особи, які здійснюють розрахунки через пристрій, можуть бути оштрафовані на суму від 34 до 85 гривень, посадові особи — від 85 до 170 гривень (ст. 26 ЗУ «Про РРО», ст. 155-1 КпАП). Якщо порушення повторюється протягом року, штраф для тих, хто здійснює розрахункові операції, складе від 85 до 170 гривень, для посадових осіб від 170до340грн.
   Як податкові органи можуть виявити відповідні правопорушення.
   Таких способів існує кілька. Податкові органи можуть провести позапланову документальну перевірку СПД, під час якої буде виявлено невідповідність між отриманими за договорами з контрагентами та реалізованими (тими, що перебувають на зберіганні в СПД) обсягами тютюнових виробів.
   Податкові органи можуть перевірити також місця зберігання тютюнових виробів.
   За наслідками таких перевірок уповноважені особи складають акт податкової перевірки, визначаючи штраф для СПД.
   Крім того, податкові органи можуть провести контрольну закупку (наприклад, звичайна купівля-продаж тютюнових виробів), за наслідками якої буде виявлено порушення.