Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Соціальний захист населення
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Сонце працюватиме на економіку Хмельниччини

8 листопада 2012 року в обласній державній адміністрації відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю в галузі будівництва та експлуатації сонячних електростанцій і впровадження в господарства Хмельницької області новітніх технологій з використанням сонячної енергії. Цей важливий документ підписали заступник голови ОДА Микола Катеренчук та інвестор з австрійського міста Санкт-Пьольтен Йоган Вік.
Вітаючи іноземних гостей на Хмельниччині, Микола Катеренчук від імені голови обласної адміністрації Василя Ядухи та від себе особисто подякував австрійцям за те, що знайшли час та можливості відвідати наш край. «Міжнародне співробітництво є одним з головних факторів, що сьогодні впливають на рівень світового прогресу та розвиток економіки, - зазначив високопосадовець, - цей напрямок діяльності є одним із пріоритетних для керівництва Хмельницької обласної державної адміністрації. У нас налагоджена співпраця з багатьма країнами Європи та світу. Я сподіваюся, що з сьогоднішнім підписанням Меморандуму для Хмельниччини і Австрії відкриються нові перспективи співпраці».
Заступник голови також зазначив, що тема альтернативної енергетики нас дуже цікавить, адже це є одним з важливих напрямків підвищення енергоефективності регіону. В останні роки у зв'язку з загостренням енергетичних проблем та свідомою необхідністю енергозбереження, у всьому світі все більше уваги приділяється використанню відновлюваної енергії. За регенеративними джерелами енергії ? майбутнє. Вони чисті, безпечні для клімату і, практично, невичерпні. Широке використання регенеративних носіїв енергії та використання безпечних для довкілля енергетичних технологій є суттєвим внеском до стабільного розвитку як держави в цілому, так і благополуччя окремих її громадян.
Одне з найпомітніших місць серед альтернативних джерел енергозабезпечення займає сонячна енергетика. На сьогодні в Україні активно розвиваються технології використання запасів сонячної енергії. Не є виключенням і Хмельниччина, адже нещодавно в с.Ясенівка Ярмолинецького району, в співпраці з чеськими партнерами, відкрито першу в області сонячну електростанцію. «Такий проект є надзвичайно вигідним для нашого регіону в економічному, матеріальному та соціальному плані. Це величезний поштовх вперед. Влада Хмельниччини дуже зацікавлена в подальшому розвитку сонячної енергетики на території області. Ми відкриті для співпраці та гарантуємо іноземним інвесторам захищеність бізнесу.» - запевнив Микола Катеренчук.
В свою чергу, пан Йоган Вік на власні очі переконався, що наша область має значний потенціал у зазначеній сфері. «Найголовніше це те, що ми бачимо зацікавленість з вашої сторони. Нам подобається ваш серйозний підхід до цієї справи, це дає впевненість в успішності започаткованого проекту.» – зазначив іноземний гість.
Згідно Меморандуму австрійська сторона забезпечує залучення фінансування на проектування та будівництво сонячних електростанцій на території Хмельницької області, здійснює проектну розробку, поставку сучасних високоефективних технологій і обладнання для реалізації програм співробітництва. Сторони в межах своєї компетенції надаватимуть одна одній консультаційне та організаційне сприяння у вирішенні проблем, пов’язаних із здійсненням їх діяльності.

За матеріалами офіційного веб-сайту ОДА