Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Підписано Меморандум про співпрацю по налагодженню виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси на території нашої області

Церемонія підписання Меморандуму відбулася в обласній державній адміністрації. Документ підписали голова облдержадміністрації Василь Ядуха та словацькі партнери: Тібор Вртел, директор словацького підприємства ТОВ «Агро.Вос», м. Братислава, Душан Блатнер, директор словацького підприємства ТОВ «І.П.П.Словаччина», м. Братислава, Сергій Усенко, директор спільного словацько-українського підприємства ТОВ «Бегокон Україна».
Вітаючи делегацію, Василь Ядуха зазначив, що пошук альтернативних джерел енергії для Хмельниччини - принципове питання, адже на меті поетапно мінімізувати використання дорогого російського природного газу. «Я щиро вдячний за те, що у вас є пропозиція щодо вирішення саме тих питань, які нас хвилюють», - сказав керманич краю. Він нагадав, що перша його зустріч із словацькою делегацією відбулася 28 вересня цього року. Тоді було обговорено пропозицію гостей щодо створення на території Хмельницької області виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси із залученням словацьких технологій та інвестицій.
«За ці три тижні, що минули, проведена підготовча робота, визначено річну потужність майбутнього підприємства - в радіусі 35 тисяч тонн, необхідний обсяг іноземних інвестицій, проведені попередні переговори з сільськогосподарськими підприємствами області на поставку біосировини – соломи зернових та олійних культур», - зазначив Василь Ядуха. Він висловив сподівання , що з підписанням Меморандуму для Хмельниччини і Словаччини відкриваються нові перспективи співпраці. В області вже є приклади результативності роботи твердопаливних котлів, які працюють в бюджетних закладах, зокрема, у школах. Економія коштів там складає близько 60%. Василь Ядуха запропонував гостям долучитися до справи оснащення закладів такими котлами, аби напряму постачати туди свою продукцію.
«Підприємство, яке працюватиме в нашій області, завжди матиме підтримку як з боку влади, так і з боку контролюючих органів. Ніхто не буде перешкоджати його діяльності. Ми будемо працювати в рамках чинного законодавства, щоб цей проект, який ми започатковуємо, не був перший і не був останній», - наголосив Василь Ядуха. В свою чергу Сергій Усенко зазначив, що наша область має значний потенціал біосировини, що дає впевненість в успішності започаткованої справи. Вся вироблена продукція реалізовуватиметься лише на території Хмельницької області.
Згідно Меморандуму словацькі компанії створюють спільно з суб’єктами підприємницької діяльності Хмельниччини спільне виробництво на базі підприємства з іноземними інвестиціями на території області, надають спільному підприємству технологію та устаткування для виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси річною потужністю 17-35 тисяч тонн, проводять навчання персоналу, забезпечують організацію збуту виготовленої продукції, сприяють розвитку теплової альтернативної енергетики в області. Зі своєї сторони облдержадміністрації бере на себе зобов’язання щодо пошуку на території Хмельницької області підприємства, на базі якого буде створено дане спільне виробництво, сприятиме укладанню довгострокових договорів спільного підприємства з підприємствами області на поставку біосировини, і,звичайно, розвитку теплової альтернативної енергетики в області.

За матеріалами офіційного веб-сайту ОДА