Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Влада зробить все можливе для створення сприятливих умов для роботи міжнародних спостерігачів

Черговий іспит української демократії – вибори до парламенту. Президент України неодноразово наголошує, що головним завданням, яке стоїть перед усіма українськими політиками, і в першу чергу, перед владою – це не допустити порушень і забезпечити, що б воля громадян, виявлена під час голосування, була повністю відображена в новому складі парламенту.
Необхідно провести демократичні, чесні і прозорі вибори. Саме для цієї мети працює цілий ряд структур. Це і Центральна виборча комісія, і правоохоронні органи, і судова система, яка розглядає скарги кандидатів у депутати. Крім цього, за проведенням виборів у демократичний спосіб стежать як українські, так і міжнародні спостерігачі.
Сьогодні Леонід Гураль взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді, під час якої обговорювали питання щодо сприяння офіційним спостерігачам у їх роботі під час виборів 28 жовтня.
Офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій реєструються Центральною виборчою комісією. Громадяни України можуть супроводжувати зареєстрованих спостерігачів на території виборчих дільниць та під час засідань виборчих комісій виключно для виконання функцій перекладача. В ході селектору зазначалося, що офіційний спостерігач від іноземної держави має право бути присутнім на зустрічах кандидатів у депутати, на передвиборних зборах, мітингах, засіданнях виборчих комісій. Знайомитися з матеріалами передвиборної агітації, перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати за діями членів комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам комісії фізично. Дозволяється робити фото- та відеозйомки, аудіозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування. Вже після проведення виборів міжнародний спостерігач має право публічно висловлювати свої пропозиції щодо організації проведення виборів депутатів та вдосконалення законодавства України з урахуванням міжнародного досвіду.
На даний час, Центральна виборча комісія зареєструвала вже понад 2 тисячі міжнародних спостерігачів, які представляють 24 міжнародні організації з 18 країн світу. Найбільше спостерігачів за виборами в Україні надала міжнародна організація "CANADEM". Щодо країн, то найбільше до України приїде спостерігачів із Польщі, США та Угорщини.
З 20 вересня на Хмельниччині зафіксовано діяльність дев’яти офіційних міжнародних спостерігачів.
Леонід Гураль розповів, що для забезпечення ефективної роботи міжнародних спостерігачів на території Хмельницької області створено обласну тимчасову робочу групу, яка оперативно надає всю необхідну допомогу. «Органи виконавчої влади області забезпечують цілковите сприяння офіційним спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій, - зазначив високопосадовець, який також є керівником робочої групи, – ми готові відповісти на будь-які їхні питання, надати всю необхідну підтримку і допомогу. Влада все зробить для того, щоб вибори пройшли чесно, демократично і абсолютно прозоро.»

За матеріалами офіційного веб-сайту ОДА