Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Інформація про розвиток фізичної культури та спорту в сільській місцевості

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з районною організацією фізкультурно-спортивного товариства «Колос», районною дитячо-юнацькою спортивною школою, а також низовими ланками фізичної культури та спорту району вживають заходів щодо розвитку фізичної культури і спорту на селі. Основним напрямком роботи є залучення різних верств сільського населення району до активних занять фізичною культурою і спортом та проведення масових фізкультурно-оздоровчих заходів безпосередньо в районі.
В 2012 році проведено 40 фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів у районі серед різних верств сільського населення. Вперше було проведено районні сільські спортивні ігри на «Краще спортивне село Шепетівського району» серед сільських та селищної рад, які проходили у три етапи. Учасники змагалися з 8 видів спорту. Перемогу здобула Судилківська сільська рада, друге місце – Городищенська сільська рада, третє – Чотирбоківська.
Спортсмени району в 2012 році взяли участь у 28 обласних та Всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту. За цей період у районі підготовлено 3 кандидати в майстри спорту з бойового самбо, 2 кандидати у майстри спорту з боксу, 1 кандидат в майстри спорту з легкої атлетики та загалом 10 спортсменів першого спортивного розряду з різних видів спорту. Наш легкоатлет Михайло Стремедлівський з Мокіївець, який є студентом Камянець-Подільського педагогічного Університету, нещодавно виконав майстра спорту зі штовхання ядра.
Найбільш важливою частиною роботи був і залишається дитячий спорт, який вимагає умов для занять наближених до сучасних. У районній ДЮСШ навчається 344 учні, з якими працюють 13 тренерів-викладачів, що мають фахову освіту та кваліфікаційну категорію тренера-викладача зі спорту, функціонують відділення у 7 населених пунктах району з таких видів спорту як бокс, бойове самбо, контактне карате, легка атлетика, футбол, гандбол.
Велика увага педагогічним колективом дитячо-юнацької спортивної школи приділяється оздоровленню учнів. Завдяки благодійній підтримці окремих підприємців, кращі спортсмени відділень боксу, легкої атлетики, бойового самбо мають можливість щомісячно відвідувати відновлювальний центр у Теофіполі, де є сауна та плавальний басейн, що є невід ємною частиною для відновлювання організму при високих фізичних навантаженнях. В літній період тренери спортивної школи з дітьми із Городищ, Судилкова, Лозичного, Грицева здійснили туристичні походи в Карпати. Відвідали Ворохту, Яремче, Буковель та подолали Говерлу. Учні відділення боксу відпочивали на Бакоті.
Найголовнішим є завдання – активізувати фізкультурно спортивний рух у сільській місцевості. Цьому найкраще сприяють змагання з ігрових видів спорту. За нинішніх складних фінансово-економічних умов сільська молодь тягнеться до занять фізичною культурою і спортом. Найбільш популярними та масовими видами спорту в районі є футбол та волейбол. Саме змагання з цих видів спорту виявляють справжніх організаторів сільського спортивного руху. Голови колективів фізкультури Серединецької сільської ради Валентин Савчук та Великорешнівської – Андрій Галах протягом багатьох років у своїх селах сприяють розвитку футболу, за власні кошти купують спортивну форму та м’ячі, проводять змагання серед різних верств сільського населення. Микола Костюк з Чотирбок заснував Благодійний районний фонд «Розвиток спорту на селі» та прагне проводити якомога більше спортивних заходів на рівні села та району. Вперше за останні п’ять років відновила участь у Чемпіонаті району з футболу команда із села Коськів.
Цього року проведено чемпіонат району з міні-футболу серед команд колективів фізкультури, де брали участь 9 команд. Чемпіоном району стала молода команда МНС «Магірус». Гідними конкурентами в цих змаганнях були футболісти команди Судилкова, Городища, які посіли відповідно друге та третє місця. Високий рівень гри продемонстрували також футболісти з Коськова Грицева, Серединець та інших населених пунктів району.
Традиційними в районі є змагання, присвячені пам’яті воїнам-інтернаціоналістам - це кубок району з футболу, присвячений пам’яті Сергія Зайчука, а також в Серединцях та Городищах змагання з футболу, присвячені пам’яті бувших вчителів фізичної культури..
П’ятий рік поспіль проводяться змагання серед чоловіків з волейболу на кубок «Автоагробуду», заснований керівництвом підприємства. Слід відзначити що цього року районною організацією «Колос» спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту та районною федерацією волейболу проведено чотири великих турніри , де кількість команд значно збільшилась, порівняно з минулим роком. В квітні цього року в змаганнях брало участь 15 чоловічих волейбольних команд.
Багато шанувальників здорового способу життя в районі працюють з молоддю та з дорослим населенням. Особливо це відчувається в таких населених пунктах як Плесна, Гриців, Вишневе, Михайлючка, Лозичне, Судилків, Новичи, Орлинці, Городище, Поляни, де молодь активно створює молодіжні спортивні команди. Так Микола Павліч з Плесни за короткий термін згуртував сільську молодь та створив футбольну команду, яка бере активну участь у всіх змаганнях району. Андрій Верховлюк також із Плесни на громадських засадах, навчає молодь силовим видам спорту. Активно залучаються до організації та участі у змаганнях підприємець Іван Степанюк з Полян, який згуртував навколо себе сільську молодь, що грає у волейбол та більярд. Директор Грицівської загальноосвітньої школи І-Ш ст. Віктор Старий, кандидат в майстри спорту, чемпіон області з шашок, у Грицеві сприяє розвитку шашок та шахів. Цього року з його ініціативи проведено два районних турніри з шашок серед чоловіків, а також заплановано провести регіональний обласний турнір з шашок серед чоловіків до Дня працівників сільського господарства на кубок Грицева, який вже став традиційним. П’ятий рік поспіль проведено спартакіаду серед учнівської молоді. Цього року перемогу в спартакіаді отримали учні Грицівського ВПУ - №38, залишивши позаду своїх основних конкурентів спортсменів із Шепетівського технікуму, Грицівського ВХПУ-19 та Шепетівського професійного ліцею. Учні Грицівського ВПУ-38 щороку посідають призові місця в обласній спартакіаді серед навчальних закладів профтехосвіти, яка, доречи, проходила на спортивній базі училища.
За підтримки депутата районної ради Івана Черняхівського в районі проведено три турніри з легкої атлетики, один з них вперше - регіональний обласний турнір в Городищах. Подібні змагання в значній мірі сприяють розвитку та популяризації даного виду спорту в районі, а головне сприяють виявленню здібних , талановитих юнаків та дівчат. Завдяки таким пошуковим змаганням з явилися легкоатлети Коломійчук Сергій з Городищ, Швець Олександр та Швець Катерина з Великої Решнівки, Андрій Аліксійчук з Чотирбок, який є членом юнацької збірної команди нашої області з легкої атлетики.
Серед сільської молоді набувають розвитку не тільки ігрові види спорту, а й бойові єдиноборства. Прикладом тому є підсумки роботи. Чемпіонами України з бойового самбо цього року стали Євген Михальчук з Білокриниччя, Софія Захарчук з Городищ з контактного карате. Підтвердив своє високе звання чемпіон України, кандидат в майстри спорту з боксу Іван Березніцький, який входить до збірної команди України серед юніорів та з 1 вересня навчатиметься Броварському училищі фізичної культури. Зростає кількість охочих займатися у відділенні бойового самбо, боксу та контактного карате.
Чимало уваги спортивним товариством «Колос» спільно з відділом у справах сім ї, молоді та спорту та з іншими організаціями приділяється проведенню фізкультурно-оздоровчих заходів серед дошкільнят та наймолодших школярів під назвою «Веселі старти», «Козацькі розваги», «Котигорошко». Завдяки підтримці спонсорів ці заходи на високому рівні проведено в Хуторі, Михайлючці, Лозичному, Пліщині, Красносілці, Великій Решнівці, Судилкові, Мокіївцях, селищі Гриців. У оздоровчому таборі в селі Рудня-Новенька було проведено оздоровчий захід «Веселі старти».
Щороку в районі проводяться спортивні вечори та змагання серед ветеранів фізичної культури і спорту. Змагання серед даної категорії проведено з трьох видів спорту.
У вересні 2012 року наш район взяв участь в обласному фізкультурно-спортивному святі «Жнива-2012». Збірна команда Шепетівського району зайняла на цих змаганнях призове ІІІ-тє місце.

За матеріалами відділу у справах сім"ї, молоді та спорту РДА