Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Іван Адамець взяв участь у засіданні колегії Хмельницької облдержадміністрації

У ході колегії розглянули два питання порядку денного: про стан та перспективи розвитку молочного скотарства в області та про підсумки оздоровчої кампанії «Літо-2012 року». Також затвердили план роботи обласної державної адміністрації на IV квартал 2012 року.
«Станом на 1 вересня в області по всіх категоріях господарств утримується 291 тис. голів великої рогатої худоби, що на 33 тис. голів, або на 13% більше, ніж було на початок року. Це в свою чергу дає резерв у збільшені виробництва молока в наступні роки. По чисельності поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів, область займає третє місце в державі. За січень-серпень в агроформуваннях області збільшено чисельність поголів’я великої рогатої худоби майже на 4 тис. голів, в тому числі корів на 600 голів», - звітував начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Стрілецький.
Краще з цих питань спрацювали у Віньковецькому, Чемеровецькому та Старосинявському районах, де з початку року дійне стадо зросло від 10% до 17%. Однак, сім районів області – це Городоцький, Деражнянський, Ізяславський, Полонський, Славутський, Шепетівський та Ярмолинецький зменшили поголів’я корів. Терміново розробити нові програми розвитку галузі тваринництва на території Хмельницької області до 2015 року з чітким графіком виконання та контролю, відповідальними особами, розглянути на колегіях районних адміністрацій з подальшим затвердженням на сесіях районних рад – таке доручення дав Василь Ядуха очільникам районів. «Питання розвитку молочного скотарства на Хмельниччині – надзвичайно важливе, адже має велике господарське значення, впливає на фінансово-економічну діяльність області та, мабуть, найголовніше - забезпечує продовольчу безпеку населення. Валова продукція сільського господарства містить 36% продукції тваринництва, в тому числі 18% молока. Якщо врахувати надходження коштів від молокопереробних підприємств – це мільйони гривень податків до бюджетів різних рівнів», - підкреслив Василь Ядуха.
Окремо очільник краю зупинився на питаннях відновлення, будівництва та реконструкції тваринницьких приміщень; збільшення чисельності поголів’я ВРХ за рахунок покращення стану справ з відтворення та закупівлі молодняка в особистих селянських господарствах; підвищення продуктивності шляхом покращення селекційно-племінної роботи, годівлі та утримання; впровадження сучасних прогресивних технологій, які забезпечать збільшення виробництва молока та покращення його якості; забезпечення повної потреби в кормах, збалансування раціонів годівлі.
Особливу увагу, переконаний Василь Ядуха, необхідно приділити створенню та функціонуванню на базі господарств населення кооперативів з виробництва молока і заготівель продукції тваринництва, міні-ферм. Також наголосив на необхідності забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2012 року « Про затвердження мінімально допустимого рівня цін на молоко на 2012 рік». Моніторинг цих питань має здійснювати Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
«У Загальнодержавній програмі «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» та доручення Президента України щодо належного оздоровлення та відпочинку дітей 2012 році, вирішення пріоритетних завдань, спрямованих на зміцнення здоров’я дітей ми зобов’язалися забезпечити оздоровленням та відпочинком 65 % дітей шкільного віку області та приємно зазначити, що спромоглися забезпечити 69 % дітей оздоровчими та відпочинковими послугами. Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення і відпочинку дітей є належне та своєчасне фінансування, яке здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та позабюджетних коштів. У 2012 році на проведення оздоровчої кампанії з бюджетів усіх типів та спонсорських надходжень використано понад 23 млн. гривень, у 2011 році - 14 млн. 721 тис. 23 грн.», - доповів Олександр Данилюк, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Слід відзначити лідерів, які забезпечили оздоровленням та відпочинком дітей шкільного віку на 90 і більше відсотків, це: Білогірський (93%), Волочиський (99,9%), Дунаєвецький (94%), Красилівський (96,5%), Теофіпольський (94,7%), Шепетівський (99,9%) райони та м.Шепетівка (93%).
«Оздоровча кампанія щороку носить емоційний характер, адже весь час чогось бракує. Але я знаю й інше - там, де цьому напрямку приділяється належна увага, завжди знаходяться шляхи вирішення проблемних питань. Головне – аби створювалися належні умови для відпочинку, оздоровлення та дозвілля дітей», - підкреслив голова облдержадміністрації. У 2012 році відпочинком і оздоровленням було охоплено більше 90 тисяч дітей, що становить близько 70% дітей шкільного віку. Разом з тим, за словами очільника краю, є чимало недоліків у проведенні оздоровчої кампанії, яких потрібно позбутися при підготовці до наступного сезону. Серед таких - недостатнє фінансування оздоровчої кампанії за спонсорські кошти у Городоцькому, Деражнінському, Старосинявському, Новоушицькому районах та місті Славута. Найменше асигнувань на оздоровлення та відпочинок було виділено з місцевих бюджетів у Городоцькому Старосинявському, Новоушицькому, Полонському, Ярмолинецькому районах та місті Славута. «Тут за кошти місцевих бюджетів не забезпечено оздоровленням жодної дитини. Чиї це діти і хто має про них думати?», - запитував очільник краю. Особливу увагу, за його словами, потрібно звернути на роботу Славутської міської влади. Необхідно поспілкуватися з депутатським корпусом, людьми, організувати виїзди відповідних груп для надання практичної допомоги у роботі.
У травні цього року під час перевірки обласною робочою групою оздоровчих закладів області виявлено ряд порушень: не затверджено штатні розписи, в окремих не призначено керівників. Причому така ситуація повторюється з року в рік у дитячих оздоровчих таборах «Голубі озера Славуччини», «Калинівка» ( Старокостянтинівської міської ради), « Надія» ( Хмельницької міської ради).
«Необхідно розглянути питання відпочинку дітей на колегіях райдержадміністрацій, вжити заходів з усунення недоліків. У 2013 році ми маємо охопити відпочинком і оздоровленням не менше 75% дітей шкільного віку», - резюмував Василь Ядуха.

За матеріалами прес-служби ОДА