Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Василь Ядуха: Наші діти мають навчатися в комфортних приміщеннях, отримувати якісні знання і демонструвати їх під час різноманітних олімпіад і конкурсів

На цьому голова облдержадміністрації Василь Ядуха наголосив під час обласної конференції педагогічних працівників. Напередодні нового навчального року освітяни, голови райдержадміністрацій та районних рад, міські голови, начальники відповідних управлінь районних державних адміністрацій, представники батьківської громадськості зібралися в обласній філармонії аби визначити стан готовності навчальних закладів до 2012/2013 навчального року, завдання на новий навчальний рік та готовність до впровадження нових стандартів початкової освіти. Виступаючи перед присутніми Василь Ядуха привітав усіх із початком нового навчального року, висловив сподівання, що він буде стабільно успішним, діти демонструватимуть гарні знання, а галузь освіти області обов’язково буде в числі кращих на теренах держави.
«Наші діти мають навчатися в комфортних приміщеннях, де є все, розпочинаючи від бібліотеки, спортзалу, комп’ютерних класів, закінчуючи внутрішніми санвузлами тощо. Діти мають отримувати якісні знання і демонструвати їх під час різноманітних олімпіад і конкурсів на теренах України. Це об’єктивний показник діяльності управління освіти та науки», - зазначив Василь Ядуха.
Аби досягти гарних результатів потрібно ще багато працювати, переконаний голова адміністрації. «Перше завдання, яке ми маємо відпрацювати, - охоплення дітей дошкільною освітою. В цьому плані у нас зроблено великий крок вперед. За два з половиною роки в області відкрито, чи це новобудова, чи реконструйовано, чи капітально відремонтовано, чи відновлено роботу, 68 дошкільних навчальних закладів. На по¬треби освіти у 2012 році обласним та місцевими бюджетами передбачено 2 млрд. 55 млн. грн., що на 17 % більше 2011 року і на 40% більше, ніж у попередніх роках.
Планується до кінця 2012 року ввести в дію ще 9 ДНЗ. Але питання розвантаження закладів, створення додаткових груп, будівництва нових приміщень не знімається з порядку денного, тому що є ще багато проблем з чергою дітей», - підкреслив він. Найбільша черга – у м.Хмельницький - 6,6 тис. дітей, м. Кам’янець-Подільський – 1,9 тис., Полонне – 439 дітей, Нетішин – 275 дітей, Славута – 261 дитина., Красилів – 180 дітей. Не здійснено ніяких заходів з метою збільшення охоплення дітей дошкільною освітою у Деражнянському, Полонському районах, у яких найнижчий відсоток охоплення в області – 71% та 74 % відповідно.
Цього року до школи піде на 2,5 тисячі дітей менше, всього - близько 129 тис.учнів. До 1-х класів зараховано 12400 дітей, що на 500 більше, ніж минулого року. «Мене хвилює те, що постійно жаліємося на брак коштів, але ми не помічаємо що ці гроші у нас під ногами, адже нераціонально використовуються бюджетні кошти. Ми говоримо за якість знань дітей. То чому ж до сьогоднішнього дня в області нараховується 15 шкіл з наповненістю 4-10 учнів, 119 шкіл мають до 40 школярів. Кошти які спрямовуються на опалення приміщення, могли б піти на інші цілі. Ми маємо працювати з батьками і не хаотично, а спільно приймати рішення, аби діти навчалися у відповідних умовах», - підкреслив очільник краю. Найбільше таких закладів розташовано в Білогірському, Ізяславському, Красилівському, Летичівському, Теофіпольському, Хмельницькому районах. Проектна потужність шкіл використовується в середньому на 49,7%. Середня наповнюваність класів у школах сільської місцевості цих районів ледь перевищує 10,4 учнів, в той час, коли в середньому по Україні – 13,2. Турбує голову адміністрації й те, що щорічно зростає фактична вартість утримання одного школяра в сільській місцевості. При нормативі на 1 учня 8,6-10,2 тис. грн. в рік, у поточному році в 63% шкіл області вона становить 10,5 - 17 тис. грн., а в окремих школах - понад 25,0 тис. грн. «Ви не йдете в ногу з часом, працюєте проти дітей», - звернувся він до керівників районів та відділів освіти та особливо наголосив, що оптимізація навчальних закладів не тягне за собою закриття шкіл з пов’язкою на очах, а реформування цих закладів з метою створення належних умов для навчання.
Окрему увагу голова адміністрації приділив питанню облаштування внутрішніми санвузлами та харчоблоками. У 2009 році загальна кількість навчальних закладів, облаштованих внутрішніми санвузлами становила 37 %, а на сьогоднішній день уже 82,2%. Лише у Білогірському, Теофіпольському, Дунаєвецькому, Чемеровецькому та Красилівському районах це питання вирішено на 100%. Найгірший стан справ з обладнанням внутрішніх туалетів в Хмельницькому районі 47,7%. Василь Ядуха доручив начальнику обласного управління освіти та науки розглянути доцільність перебування на посаді керівника відділу освіти цього району.
«Кожен учень і педагог у сільській місцевості має підвозитися до навчального закладу. Цьогоріч парк шкільних автобусів поповнився на 53 одиниці, і 1 та 3 вересня вони обов’язково будуть передані навчальним закладам. Ми хочемо, щоб наші діти їздили в безпечному транспорті», - підкреслив Василь Ядуха. Він зауважив, що потрібно ще раз проаналізувати якісний склад усіх автобусів, і якщо необхідно, в 2013 році з обласного бюджету будуть виділені кошти на придбання нових машин, аби успішно завершити програму «Шкільний автобус». Варто зазначити, що у 2009 році шкільний автопарк складав 252 одиниці, на сьогодні – 355.
Всі зусилля влади, спрямовані на розвиток галузі освіти, приносять свої плоди. У поточному році на 10% збільшилась кількість учасників І етапу конкурсу-захисту Малої Академії Наук.
Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності розробити у кожному районі регіональні програми по вирішенню різного роду питань, наприклад, переведення шкіл з пічного опалення на альтернативне, враховуючи заходи по кожній школі, джерела фінансування, терміни виконання робіт.
В цілому, за словами Василя Ядухи, стан готовності закладів освіти краю до нового навчального відповідає усім критеріям.

За матеріалами прес-служби ОДА