Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Під головуванням Василя Ядухи відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації

Перед початком роботи колегії голова облдержадміністрації привітав Тимофія Якимчука, начальника управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в області з ювілеєм.
Хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 26.04.2012 « Про підсумки проходження опалювального сезону 2011/2012 року та організація підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в зимових умовах 2012/2013 року, стан підготовки матеріально-технічної бази закладів освіти області до нового навчального року, стан виконавської дисципліни в обласній державній адміністрації у ІІ кварталі 2012 року – ці питання члени колегії та присутні розглянули менш, ніж за дві години роботи.
По першому питанню з інформацією виступив Петро Махнюк, начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації. Він зазначив, що на підготовку господарства області до зими у поточному році використано 30,4 млн.грн. або 59% від запланованого. Станом на 15 серпня 2012 року в комунальній теплоенергетиці підготовлено 399 котелень із 584 запланованих, або 68,4%, 462,6 км. тепломереж у двотрубному обчисленні, що становить 78%, 89 центральних теплових пунктів або 82%, заготовлено 10,1 тис. тонн вугілля або 67,1% до потреби.
Водопровідно-каналізаційними підприємствами області відремонтовано та замінено 21,8 км. із 27,1 км. запланованих або 80 % водопровідних мереж та 5,22 км. з 6,69 км. або 78% каналізаційних. Підготовлено 53 з 64 водонасосних станцій (83%), 73 із 90 каналізаційних насосних станцій (81%), 12 з 14 водопровідних очисних споруд(75%) та 21 з 28 каналізаційних очисних споруд (75%). У дорожньо-мостовому господарстві до зими підготовлено 165 одиниць спеціалізованої техніки або 79,7%, заготовлено 40,9 тис. тонн посипочного матеріалу або 57,5 % до планових потреб. Ремонт вулиць і доріг проведений в обсязі 515,79 тис.кв.м., що складає 78,8 % від запланованого обсягу.
Очільник краю, коментуючи виступ, зокрема, зазначив: «Питання підготовки до опалювального сезону надзвичайно серйозне і є черговим іспитом для влади. Хмельниччина має підійти до опалювального сезону в повній бойовій готовності. Маємо вчасно і якісно забезпечити роботу житлово-комунального господарства в зимовий період. У нас є всі можливості для того, щоб виконати всі поставлені перед нами задачі».
На 15 серпня загальна готовність житлово-комунального комплексу, об’єктів соціальної сфери складає понад 70%. «Це непоганий результат, але не той, який би ми хотіли на сьогодні бачити. А тому ще раз акцентуємо увагу, що є ще багато над чим працювати. Комплексно підготовлено тільки близько 75% житлових будинків, 88% шкіл, 86% дитячих садочків і понад 70% закладів охорони здоров’я. Переважна більшість котелень готові розпочати опалювальний сезон. Відсотки вищі середньоукраїнських, показники не гірші минулорічних, але залишилося дуже мало часу для того, щоб результат був стовідсотковим», - наголосив Василь Ядуха. Разом з тим, він зауважив, що не всі однаково працюють на конкретний результат. Питанням № 1 залишається стан розрахунків за спожитий природний газ підприємствами комунальної теплоенергетики. Область зберегла, як і два попередніх роки, один з кращих рівнів розрахунків. Це, за словами Василя Ядухи, результат вжитих з перших днів після завершення минулорічного опалювального сезону заходів: «Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування розробили конкретні плани дій з підготовки до нового опалювального сезону і, звичайно, розпочали їх реалізацію. Не усі мають позитивні результати. Причина у безвідповідальності керівників районів і міст, іншої немає. Розрахунки за спожитий природний газ та електроенергію – питання дуже важливе. І є тут обставини, які не залежать від тепловиків, адже державний бюджет на сьогоднішній день заборгував майже 15 мільйонів гривень , повністю не розрахувалися місцеві бюджети. Відшкодовано різницю в тарифах близько 2% , а її залишок – 165 мільйонів гривень. Якщо відкинути об»єктивні причини, то «чистий борг» у містах Славута – 3,2 млн. грн., Полонне – близько мільйона, Волочиськ - 700 тисяч гривень. Це результат бездіяльності влади на місцях». Василь Ядуха доручив профільному заступнику Леоніду Гуралю розробити схему і комплексно разом з представниками відповідних структур обстежити всі території, де є найбільше проблем. Висновки комісії будуть розглянуті під час звіту про готовність ЖКГ до зими.
Аби впевнено увійти в опалювальний сезон, потрібно зробити ще дуже багато. Відтак голова адміністрації, звертаючись до керівників районів, їх профільних заступників, вимагав: по-перше, провести організаційні дії по забезпеченню належної підготовки до опалювального сезону, дати принципову оцінку проведеній роботі і відпрацювати необхідні заходи щодо завершення підготовки до зими; по-друге, забезпечити особливий контроль готовності у закладах соціальної сфери, адже опалювальний сезон через погодні умови може розпочатися і раніше; по-третє, забезпечити стовідсоткові розрахунки за спожитий природний газ ( з урахуванням різниці в тарифах, пені і штрафів), адже без цього опалювальний сезон не розпочнеться в жодному регіоні, така позиція Уряду; по-четверте, вчасне і в повному обсязі освоєння коштів, що виділяються з державного та обласного бюджетів на розвиток житлово-комунального господарства та соціально-економічної сфери області. «Роботи повинні виконуватися професійно і якісно. Від цього залежить розподіл і виділення коштів у наступні сезони», - наголосив Василь Ядуха. Особлива увага – до ремонту доріг у населених пунктах.
Наскільки готові освітні заклади до навчального року розповіла Антоніна Харчук, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації. У новому навчальному 2012-2013 році навчальний процес розпочнеться для 129 тис. учнів області, з них 12400 – першокласники, що на 500 дітей більше в порівнянні з минулим роком. Мережа дошкільних навчальних закладів складатиметься з 831 садочка (2011 рік – 823). В цілому 92% дітей від 3 до 6 років будуть охоплені дошкільною освітою, а це один з кращих показників по Україні (середній показник охоплення по Україні в 2012 році складає 85,2%). Враховуючи зменшення контингенту учнів мережа загальноосвітніх навчальних закладів скоротилась і буде складати в новому навчальному році 859 школи проти 888 минулого року. В області залишається функціонувати 271 школа з малою наповнюваністю учнівського контингенту. Варто зазначити, що в процесі зменшення мережі шкіл працевлаштовані всі вчителі працездатного віку. Забезпечено 100 % підвезення дітей та педагогів до місць навчання та роботи. Завдяки спільним зусиллям влади та освітян області практично усі навчальні заклади готові до нового 2012-2013 навчального року.
Голова облдержадміністрації, зокрема, зазначив: «У галузі освіти чимало є проблемних питань, хоча роботи зроблено за 2,5 роки стільки, скільки не робилося десятками років. Ми максималісти і ставимо перед собою все нові і нові завдання і обов’язково їх будемо виконувати. На кожній території має бути розроблена програма, яку потрібно затвердити і по ній працювати - чи то буде шкільне опалення, чи шкільний автобус, чи програма облаштування внутрішніх санвузлів. Чітко потрібно розписати по кожній школі, визначити відповідальних, джерела надходження коштів тощо. Головне, щоб було бажання працювати».
Василь Ядуха особливу увагу зосередив на декількох аспектах, зокрема, на необхідності розвантаження дошкільних навчальних закладів, забезпечення гарячим харчуванням школярів та облаштування навчальних закладів внутрішніми санвузлами. Він подякував керівникам Білогірського, Теофіпольського, Дунаєвецького та Красилівського районів, де у повній мірі виконали розпорядження голови облдержадміністрації щодо облаштування закладів санвузлами. Не вжито заходів щодо повного оснащення шкільних харчоблоків у Городоцькому, Полонському, Старокостянтинівському, Славутському та Хмельницькому районах. Голова адміністрації наголосив на тому, що слід використати всі можливості та резерви, залучати кошти як місцевих бюджетів, так і позабюджетні для забезпечення у повному обсязі гарячим харчуванням учнів. Недопустимою він назвав ситуацію, коли по окремих школах щорічно зростає фактична вартість утримання одного школяра. До прикладу, у Волицькій школі Старокостянтинівського району навчання одного учня обходиться у 27,7 тис. грн. при нормативі 8-10 тис. грн. у рік, а в Педосівській школі Хмельницького району – 28,6 тис. грн.. «Я не прихильник того, щоб ліквідовувати, закривати школи. Я прихильник того, щоб разом з батьками досягти єдиного – щоб діти отримували якісні знання. Але про яку якість ми говоримо, звертаюся до управління освіти, коли в нашій області є 15 шкіл, де навчаються від 4 до 10 учнів, де є один вчитель. У 119 школах області навчаються від 20 до 40 учнів. Які кошти колосальні витрачаються. Тут робота для правоохоронних органів», - наголосив Василь Ядуха, додавши, що ми маємо як наповнювати бюджет, так і раціонально витрачати кошти на користь людям і державі.
В ході колегії також прийняли протокольне рішення з питання стану виконавської дисципліни в обласній державній адміністрації у ІІ кварталі 2012 року.

За матеріалами прес-служби ОДА