Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Втілення реформ в життя

Однією із основних реформ, визначених в ініціативах Президента України В.Ф.Януковича, являється підвищення життєвого рівня людей і подолання бідності нашого населення.
Як же в районі вирішуються дані насущні питання?
Позитивно слід відмітити, що завдяки цілеспрямованій роботі районної державної адміністрації, її управлінь та відділів, керівників підприємств, установ і організацій, в першому півріччі цього року вдалося добитися позитивних результатів в основних галузях економіки.
Про це свідчить даний аналіз, так, середньомісячна зарплата в районі за травень цього року складає 2479 гривень, що на третину більше проти аналогічного періоду минулого року, і на 18% більше проти січня поточного року.
Взагалі, слід відмітити, що рівень заробітної плати в районі значно вищий ніж у наших сусідів, зокрема, відповідно становить в Ізяславському – 1984 грн., Славутському – 2051 грн., Полонському – 1954 грн., Старокостінтинівському - 1992 грн., і в м.Шепетівці 2447 гривень. В цілому за 5 місяців поточного року в обласному зведенні район займає п’яте місце по рівню заробітної плати в основних галузях економіки.
Слід відмітити, що в порівнянні з минулим роком темпи росту заробітної плати в районі, в основному секторі економіки зросли:
- в галузі сільського господарства – на 28%;
- в галузі промисловості – 11%;
- в галузі будівництва – 49%;
- в системі послуг – 46%;
- освіти – 17%;
- охорони здоров’я – 26%.
Особливо позитивно слід відмітити динаміку росту заробітної плати в галузі сільського господарства, де питому вагу відіграють підприємства корпорації «Сварог Вест Груп», де рівень заробітної плати в порівнянні з минулим роком зріс на 30% і на даний час складає 2809 гривень, що на 12% більше навіть середньообласного показника в основних галузях економіки, і це на 47% більше середньообласного показника в галузі сільського господарства.
Слід відмітити, що в таких господарствах як ТОВ «Серединецьке», де працюють 650 осіб, середньомісячна зарплата складає 3920 гривень, що на 28% більше середнього показника по державі. Стабільно працює ТОВ «Лотівка Еліт» де в травні місяці цього року середньомісячна зарплата складає 2595 гривень при 410 працюючих.
Сьогодні слід позитивно відмітити, що в районі за останніх 2 роки вдалося ліквідувати таке негативне явище як «заборгованість із заробітної плати». Станом на 1 червня цього року заборгованість по виплаті заробітної працюючим на єдиному боржнику в районі на Грицівському КП «Аква» в сумі 10,5 тис.грн., вдалося повністю ліквідувати, і вперше за останній період на даному підприємстві рівень заробітної плати перевищив мінімальний її розмір. Це результат наполегливості в роботі виконкому Грицівської селищної ради, особливо селищного голови Тіфенбах Л.В. При цьому слід констатувати, що район з єдиних в області, який зумів погасити заборгованість із заробітної плати на відміну від наших сусідів де вона відповідно складає Полонський район 1,9 млн.грн., Славутський - 2,1 млн.грн, та м.Шепетівка - 4,1 млн.гривень.
Позитивно слід вітмітити, що за останній період в два рази вдалося зменшити кількість підприємств, де рівень заробітної плати менше мінімального рівня, встановленого державою.
Тільки на підприємствах СТОВ «Добробут» і райсільенерго заробітні плати в травні місяці складали відповідно 1003 та 900 гривень при мінімальному розмірі 1094 гривні. Вважаю, що керівники даних підприємств зрозуміють, що від рівня оплати їх працівників залежить дуже багато і зроблять що в найближчий час в районі не буде жодного підприємства, де рівень оплати праці був менший за її мінімальний розмір. Необхідно констатувати позитивні тенденції в оплаті праці в часному секторі економіки, зокрема підприємцями своїм найманим працівникам. В останній період в районі проведено певну роботу ОДПІ, управлінням Пенсійного Фонду в м.Шепетівці та Шепетівському районі, управлінням праці та соціального захисту населення через засоби масової інформації, проведеними рейдами-перевірками по питаннях «тіньової зайнятості», легалізації трудових відносин, виведення зарплати з «тіні». Адже не секрет, що в останній період усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці без відповідного оформлення на не повну зайнятість, виплата заробітної плати в «конвертах».
Проведені заходи по даних питаннях дали позитивні результати в даному напрямі. Адже Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомясяця сплачувались страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, тобто якщо працівнику нарахована заробітна плата не менша законовадчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного Фонду України, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.
В останній період значна частина підприємців – фізичних осіб використовують найманих працівників з розумінням вимог даного Закону України і наполегливо втілюють його в життя. Про це свідчать такі результати, так за квітень місяць цього року із 426 найманих працівників, які працюють у підприємців, 83% одержали зарплату більшу, ніж мінімальну, встановлену державою, проти 69% найманих працівників, які одержували зарплату меншу за мінімальну у першому кварталі поточного року, яким нараховано лише 20 днів страхового стажу у січні-березні 2012 року.
Позитивно також слід відмітити, що за останній місяць 47 підприємців-фізичних осіб, які використовують найману працю уклали трудові угоди із своїими працівниками, в яких передбачено мінімальні гарантії працюючих.
А тому керівникам усіх рівнів приватного бізнесу слід усвідомити, що позитивні зрушення на ключових напрямках реформ повинні видновити довіру нашого населення до державної політики, спрямованої на покращення життя наших громадян.

А.Мазур,
начальник управління праці та
соціального захисту населення райдержадміністрації