Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Перспективи залучення іноземних інвестицій в економіку Хмельницької області сьогодні обговорили в облдержадміністрації

Забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в Україні залишається питанням стратегічної важливості, від реалізації якого залежать динаміка соціально-економічного розвитку та можливість модернізації на цій основі національної економіки.
19 червня 2012 року на спільному засіданні ради вітчизняних та іноземних інвесторів і регіонального комітету з економічних реформ при облдержадміністрації, яке відбулося під головуванням першого заступника голови ОДА Вадима Гаврішка та за участю заступника голови обласної адміністрації Леоніда Гураля, розглянуто перспективи залучення іноземних інвестицій в економіку Хмельницької області.
Розпочинаючи нараду, Вадим Дмитрович наголосив на важливості залучення іноземних інвестицій для розвитку нашої області. «Потрібно не забувати про те, що інвестиції йдуть туди, де для інвестора створені кращі умови, де влада відкрита до продуктивної співпраці та постійного конструктивного діалогу щодо узгодження інтересів соціально-економічного розвитку територій та інтересів бізнесу», - зазначив перший заступник голови.
Розповідаючи про стан та перспективи залучення іноземних інвестицій в економіку області, Леонід Гураль відмітив, що розвиток інвестиційного потенціалу краю є одним із стратегічних завдань Хмельниччини, а головним інструментом досягнення мети є Програма залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки. Систематично проводиться моніторинг реалізації програмних заходів, визначаються проблеми та розробляються шляхи їх вирішення.
«Важливою ділянкою нашої роботи є створення належного інформаційного потоку для інвесторів. Ми постійно здійснюємо пошук та надання необхідної інформації на запити потенційних інвесторів, їх представників та консалтингових фірм. Для цих цілей розроблено цілий ряд презентаційних матеріалів про економічний та інвестиційний потенціал області в цілому та окремих її регіонів.» - зазначив посадовець. Крім того, інформація про потенціал області розповсюджується шляхом участі у численних виставково-ярмаркових заходах, інвестиційних форумах, під час бізнес-зустрічей та ділових візитів.
Завдяки системній роботі, проведеній облдержадміністрацією спільно з райдержадміністраціями та міськвиконкомами, у 2011 році вдалося збільшити кількість підприємств з іноземним капіталом з 159 до 222. Крім того, збільшилась кількість країн-інвесторів з 37 у 2010 році до 40 на сьогодні.
Разом з тим, зазначив Леонід Андрійович, незважаючи на певний прогрес у залученні прямих іноземних інвестицій в економіку області, їх обсяг не покриває потреб регіону, яка складає 7,2 млрд. доларів США.
Прямі іноземні інвестиції концентруються, в основному, в містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський та прилеглих до них однойменних районах, у той час як інвестування інших регіонів області незначне або взагалі відсутнє. У 2012 році Програмою соціально-економічного розвитку Хмельницької області передбачено реалізацію 138-ми проектів, обсяг фінансування яких у поточному році з усіх джерел становить 1 952 млн.грн.
Крім того, з метою отримання додаткового інвестиційного ресурсу суб’єктами підприємницької діяльності всіх регіонів області у поточному році ініційовано понад 100 комерційних інвестиційних проектів.
Як наголосив Леонід Андрійович, реалізація комплексу запланованих заходів дозволить залучити цьогоріч іноземних інвестицій на суму 33,9 млн. доларів США, створити нові потужності, додаткові робочі місця, поліпшити добробут подолян. Тож маємо об’єднати зусилля та продуктивно попрацювати разом на результат. Про створення сприятливого інвестиційного клімату у Городоцькому районі доповів голова райдержадміністрації Володимир Вербановський.
Високопосадовець розповів, що інвестиційна діяльність у Городоцькому районі впродовж останніх двох років характеризується збільшенням як іноземних, так і вітчизняних капіталовкладень. Прямі іноземні інвестиції надходять з п’яти країн світу. Лідерами іноземного інвестування в район є Польща, Росія та Франція.
Завершуючи засідання, Вадим Гаврішко ще раз наголосив, що сьогодні в державі відбуваються масштабні економічні реформи. І нам принципово важливо, щоб ті якісні зміни, які відбуваються в країні, якнайшвидше відчув на собі кожен мешканець Хмельниччини.

За матеріалами прес-служби ОДА