Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Хмельниччина продовжує активно розвивати міжнародні відносини

Міжнародне співробітництво є одним з головних факторів, що сьогодні впливають на рівень світового прогресу та розвиток економіки. Цей напрямок діяльності є одним із пріоритетних для керівництва Хмельницької обласної державної адміністрації.
Враховуючи важливість встановлення безпосереднього особистого контакту для подальшої плідної ділової співпраці, Хмельницьку область відвідала делегація Свєнтокшиського Воєводства Республіки Польща.
Іноземці перебуватимуть на Хмельниччині протягом чотирьох днів. Сьогодні делегація, яку очолює депутат Європейського Парламенту Яцек Влосовіч, зустрілася з керівництвом Хмельницької області. Зустріч пройшла під головуванням голови облдержадміністрації Василя Ядухи, за участю голови обласної ради Миколи Дерикота та заступника голови ОДА Леоніда Гураля.
Вітаючи гостей на славній Подільській землі, Василь Ядуха зазначив: «Не так давно ми проводили міжнародну науково-практичну конференцію, після чого ще раз зробили висновок, що міжрегіональне співробітництво на сьогоднішній день є надзвичайно важливим для інтеграції в Європу, для розвитку нашої області і нашої держави. Нам дуже приємно, що ви знайшли час і можливості відвідати нашу область, побачити чим ми живемо, які в нас люди.»
Василь Степанович наголосив, що Хмельниччина – це область з високим виробничим потенціалом, з величезними можливостями для капіталовкладень та інвестицій.
Економіка нашої області має індустріально-аграрний характер, пріоритетними галузями є сільське господарство, харчова промисловість, електроенергетика машинобудування та промисловість будівельних матеріалів.
Приємно відмітити, що за багатьма показниками область займає провідні місця в державі. Це, зокрема, виробництво вершкового масла, цукру-піску, сирів, макаронних виробів, цементу, котлів, електроопалення, електроенергії тощо. Промисловістю області за минулий рік вироблено та реалізовано продукції на майже два мільйона доларів США.
Сільське господарство займає більше 4% в загальнодержавному виробництві сільгосппродукції і з року в рік демонструє одні з найкращих показників в державі. Крім того, відмітив голова ОДА, в області існує потужний енергетичний комплекс. На території краю є Хмельницька атомна електростанція, де працює два енергоблоки потужністю 2 тисячі МегаВат. Передбачається будівництво 3 та 4 енергоблоків, інвестиції в які буде вкладати Росія.
У нас є значний виробничий потенціал. На території Хмельниччини працює 1800 сучасних промислових підприємств.
Також дуже розвинена туристична та курортна інфраструктури. Зокрема, в області розвідані потужні родовища мінеральних лікувальних вод типу нафтуся, миргородська, радонових та інших. За запасами мінеральних вод Хмельницька область займає одне з провідних місць в Європі. А угода з Урядом Московської області передбачає будівництво надсучасного санаторно-лікувального комплексу «Джерела Поділля», перший камінець якого планується закласти вже 1 червня.
«Тобто наша область є дійсно дуже привабливою. Ми співпрацюємо з 96 країнами Європи та світу. Але співробітництво з Польщею для нас особливе. Ми сусіди і завжди підтримували гарні стосунки. На території Хмельницької області проживає близько 23 тисяч громадян польського походження. Це одна з найбільших нацменшин в регіоні. В Городку є польська школа на 333 учні, цілий ряд шкіл з польськими класами. Випускаються два часописи на польській мові, діють громадські організації. Активно працює обласний осередок спілки поляків України та обласне відділення спілки вчителів-полоністів України. Тому не дивно, що в нас гарні і дружні стосунки з поляками.» - зазначив губернатор Хмельниччини.
Обговорили і проблеми в освіті, які є спільними для обох країн. Зокрема, ректор вищої школи вміння ім. Станіслава Сташиця в Кєльцах Анджей Блахут зазначив, що в Польщі, нажаль, молодь все менше зацікавлена в отриманні вищої освіти, адже вони не впевнені, що будуть мати роботу, через високий рівень безробіття. Василь Ядуха сказав, що у нас також є така проблема. І нам вкрай необхідна реформа освіти. Потрібно проаналізувати напрямки діяльності наших вищих навчальних закладів. Сьогодні не вистачає професій інженерного спрямування. Тому, йде мова про те, щоб змінити державне замовлення. Щоб за кошти держави не навчати тих професій, яких є надлишок на ринку праці. Ще однією проблемою є те, що молоді вчителі сьогодні не хочуть працювати у сільських місцевостях, через недостатній рівень заробітної плати. Ми активно працюємо, щоб усунути цю проблему. В основі нашої роботи – якість знань наших дітей.
Яцек Влосовіч, на завершення додав, що Польща завжди підтримувала і надалі підтримуватиме прагнення України до європейської інтеграції. У Польщі, яка вже є членом Євросоюзу, є великі досягнення у цьому напрямку і як зазначив пан Яцек, вони готові поділитися з українцями своїм досвідом, підказати у якому напрямку слід просуватися, аби вже невдовзі і Україна змогла приєднатися до союзу країн Європи.
Завершуючи засідання, Василь Ядуха зазначив, що вірить в те, що сьогоднішній візит делегації з Свєнтокшиського Воєводства залишить в пам’яті учасників приємні спогади про Хмельниччину і стане початком розвитку ефективної українсько-польської співпраці на регіональному рівні.

За матеріалами прес-служби ОДА