Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Розвиток сільськогосподарської кооперації

15 травня 2012 року в Українському Домі відбулася презентація та експертне обговорення Ініціативи соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», що належить Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Присяжнюку.
Захід проведено на виконання поставлених Президентом України Віктором Януковичем пріоритетів державної політики, а саме реалізації соціальних ініціатив. Зокрема, стосовно того, що зі збільшенням валового виробництва сільськогосподарської продукції за рахунок його інтенсифікації, держава не повинна допустити скорочення виробництва продукції у господарствах сільських жителів та зменшення числа українців, що проживають у селах.
Організатором заходу виступила Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, загалом у концертній залі «Українського Дому» зібралося понад 500 осіб.
Зокрема, на заході були присутні та долучилися до обговорення Ініціативи представники органів державної влади, заступники Голів ОДА (48 осіб), представники міжнародних організацій, проектів технічної допомоги, які діють в Україні (16 осіб), представники Всеукраїнської асоціація сільських та селищних рад (100 осіб), представники Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (71 особа), представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України (46 осіб), представники Профспілки працівників агропромислового комплексу (30 осіб), представники Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України (18 осіб), представники Аграрного союзу України (28 осіб), представники НААН України, ректори профільних ВНЗ України (29 осіб), представники Фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України (28 осіб), а також представники ЗМІ (50 осіб).
Ініціатива «Рідне село» розроблена з метою залучення сільських територіальних громад до загальних економічних процесів та, внаслідок цього, поліпшення умов проживання на селі. Основний принцип, що пропонується ініціативою – розвиток сільськогосподарської кооперації.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк зокрема зазначає, що створення системи кооперації дасть змогу дрібному виробнику отримати державну підтримку і пришвидшить доступ до кредитних ресурсів.
Микола Присяжнюк також підкреслює, що після цієї презентації та експертного обговорення Ініціативи «Рідне село», вона виноситься на широкий загал для ознайомлення та висловлення зауважень і пропозицій.
При Міністрерстві агарної політики та продовольства України почав діяти контакт-центр за номером 0 800 502 410
Це гаряча лінія, до якої можуть звернутися всі бажаючі за роз’ясненнями
- щодо державних програм підтримки всіх галузей агровиробництва,
- щодо бездіяльності, зловживання владою або випадків корупції,
- отримати всю необхідну довідкову інформацію.
На сьогодні одним із основних напрямків державної політики в агросекторі стає всебічний розвиток сільських територіальних громад України. На жаль, за останні роки поруч із активним розвитком великтоварного виробництва пригальмувався розвиток малих та середніх сільгоспвиробників, також малу активність у економічних процесах проявляють сільські територіальні громади. Саме з метою залучення їх до цих процесів та поліпшення умов проживання на селі й розроблено Проект «Рідне село». Основний принцип, що закладається в цей проект, – розвиток сільськогосподарської кооперації.
Відповідно до статистичних даних, у господарствах населення на сьогодні виробляється значна частка сільгосппродукції. Так, у 2011 році в господарствах населення було вироблено: близько 80% молока, 47% м’яса, 98% картоплі, 37% яєць. Крім того, в господарствах населення утримується 77% корів, 56% свиней, 47% питці. Це значні частки у загальному виробництві, які здебільшого не залучаються до економічного обороту.
Саме кооперативні формування дадуть можливість: включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції шляхом покращення первинної обробки та зберігання, підвищити безпечність та якість сільськогосподарської продукції.
Крім того, кооперативи можуть стати ефективним механізмом згуртування селян та дадуть можливість вирішити цілу низку їх соціально-економічних проблем.
Так, 80% сільськогосподарської продукції Скандинавії, 65% – Нідерландів, 52% – Німеччини, Іспанії, Франції знаходять збут через сільськогосподарську кооперацію. А в США кооперація – це переробка молока 82%, збут продукції – 30%, виробництво цукру – 51%, оптові ринки худоби – 40%, постачання добрив – 45%, пального – 44%. Кооперативи Китаю та Японії реалізують на внутрішньому та зовнішньому ринках понад 90% сільськогосподарської продукції.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підкреслює, що створення системи кооперації дасть змогу дрібному виробнику отримати державну підтримку, і пришвидшить доступ до кредитних ресурсів. Для цього, окрім вже діючих механізмів державної підтримки (цінового регулювання, виробничих дотацій, субсидій на придбання ресурсів, податкових субсидій, кредитної підтримки, фінансування загальних послуг і програм сільського розвитку), зусилля будуть спрямовуватися на підтримку розвитку малого і середнього бізнесу.
«Сільськогосподарські кооперативи повинні чітко бачити свою мету – вихід на ринок. Для цього мають бути налагоджені зв’язки між виробником і споживачем. Проект «Рідне село» включає в себе ці нюанси, тому ми можемо прогнозувати, що новостворені кооперативи будь успішними членами економічного процессу».