Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Іван Адамець взяв участь у обласній селекторній нараді з питань проведення весняно-польових робіт

«Серед основних завдань, які сьогодні стоять перед сільськогосподарськими виробниками, є обстеження всіх площ озимих культур шляхом відбору монолітів. Це дозволить визначити систему догляду та дози внесення азотного підживлення», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Галищук на обласній селекторній нараді з питань проведення в краї польових робіт.
За словами Володимира Івановича, основним заходом для створення у найкоротші терміни вторинної кореневої системи має бути проведення ранньовесняного підживлення по мерзлоталому ґрунту, в першу чергу слабких та зріджених посівів. Саме цей агрозахід дасть змогу зберегти наявні площі озимини та забезпечить її позитивний розвиток протягом всієї вегетації.
За інформацією районних управлінь пересіяти потрібно 28 тис. га зернових культур та 29 тис. га ріпаку. Тому, для збереження зернової групи та для стабілізації і не зменшення валового збору зернових культур, пересів має здійснюватись на 80% площ ярими ранніми зерновими культурами, кукурудзою, гречкою, решта – технічними.
За інформацією начальника Головного управління агропромислового комплексу облдержадміністрації Олега Стрілецького при погодних умовах що склалися на нинішній час та дефіциті вологи в орному шарі, який прогнозується, весь посівний комплекс робіт необхідно провести у стислі строки максимум за 15-20 днів. Всі ярі культури будуть сіятися практично одночасно. Дещо розтягнутою у часі буде сівба гречки та зернової кукурудзи з низьким ФАО. Тому всі весняно-польові роботи мають бути чітко організовані з боку самих сільгосппідприємств і постійно контролюватися районною адміністрацією.
На завершення селектору Володимир Галищук зазначив, що по мірі наближення комплексу весняно-польових робіт постає гостре питання забезпеченості господарств області матеріально-технічними ресурсами. Як що на сьогодні ми маємо 139% кондиційного насіння, то мінеральні добрива закуплені на 85% до потреби, протруйники – на 74%, паливно - мастильні матеріали – на 46%. Елітне насіння придбано лише у 8 районах – 909 тонн, що становить 61% до потреби. Необхідно прискорити процес формування запасів ресурсів, адже часу залишається мало.