Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

29 січня - День пам’яті Героїв Крут (наші земляки – учасники тих подій)

У довгій, тисячолітній історії українського народу є багато героїчних сторінок. До них линемо ми щораз своїми думками, розгортаємо карту за картою, сторінку за сторінкою й шукаємо у них сліди нашої слави й нашої сили, шукаємо у героїчних вчинках найглибшу основу для відродження віри у нашу правду й нашу перемогу.
Серед героїчних сторінок нашого недавнього минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – „Крути”! Це одне слово викликає цілу скелю думок і глибоких почуттів, які лягли в основу українського національного руху. Воно стало прапором і провідною зорею нового українського покоління.
Бібліотечні працівники нашого району збираючи матеріали для написання історії населених пунктів, створення музейних кімнат постійно займаються пошуковою роботою і часто віднаходять цікаві маловідомі сторінки з життя рідного краю. Молода, допитлива бібліотекарка Віта Коськовецька оформляючи історію рідного села Хутір натрапила на матеріал про своїх земляків братів Івана та Костянтина Караванів, які були учасниками бою під Крутами.
Костя та Іван Каравани були студентами другої української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського братерства. В гімназію вони прибули самі, без батьків, тому не могли платити за навчання. Хлопці були здібні, розумні і тому директор гімназії Г. Козленко просив Тетянський комітет внести за них плату за навчання у першому півріччі 1917-1918 р. р. Саме вони й стали учасниками боїв під Крутами і загинули у нерівному бою разом із сотнями таких самих героїв. Цьому засвідчують достеменні факти, які документально засвідчені із розповідей родичів.

Г.Слюсар, бібліотекар краєзнавчого
сектора центральної районної бібліотеки