Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

"Заробітній платі – повну легалізацію"

Питання моніторингу рівня заробітної плати, її заборгованості і легалізації постійно знаходяться під контролем районної державної адміністрації, її відділів і управлінь.
При цьому слід відмітити, що за минулий рік повністю виконано вказівку голови обласної державної адміністрації Ядухи В.С. про те, що на кінець 2011 року середньомісячна заробітна плата по кожному району повинна становити не менше 2000 гривень. Внаслідок прийнятих заходів по легалізації і тінізації заробітної плати за 2011 рік, в районі вона складає 2151 гривні, що на 18% більше за 2010 рік.
Також слід констатувати, що в районі постійно знаходиться на порядку денному такі важливі питання як виконання програми зниження рівня безробіття та створення нових робочих місць.
В результаті проведеної роботи за минулий рік чисельність штатних працівників в районному секторі економіки зросла майже на 58%, при цьому також слід відмітити, що фонд заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях району за минулий рік зріс з 4 млн. до 7 млн. гривень. Найбільшу питому вагу у збільшенні росту заробітної плати складає галузь сільського господарства, це 46% від річного фонду оплати праці. Також при цьому слід відмітити, що в даній гілузі рівень заробітної плати становить 2374 гривни, що майже на 10% більше середньомісячного рівня зарплати по району. В цілому по району за минулий рік із 20 підприємств лише 2 підприємства це Грицівське КП «Аква» та СТОВ «Добробут» рівень середньомісячної заробітної плати становив менше мінімального рівня оплати праці.
Як свідчить аналіз станом на 01.11.2011 року в районі було зареєстровано 420 найманих працівників, які працювали у приватних підприємців та у 120 з них або майже третина, заробітна плата становить від 314 до 845 гривень, це значно менше мінімальної заробітної плати, яка на той час становила 995 гривень, це говорить про те, що дані наймані працівники не будуть мати повністю річного страхового стажу, та будуть оформлені на пенсію не в 60 років, а значно пізніше.
Також слід відмітити, в районі конкретні негативні приклади в даному напрямку, так приватний підприємець Перепелиця Г.Р. утримує 6 найманих працівників, 4 одержують заробітну плату по 470 гривень. Приватний підприємець Максимчук Л.В. трьом найманих прицівникам платить лише 300 гривень. А комунальне підприємство Городищенська аптека № 31 із 19 найманих працівників 13 - одержують заробітну плату по 170 гривень, що складає лише 20 відсотків мінімальної заробітної плати і дані працівники заробили за 2011 рік 2,5 місяці страхового стажу.
А тепер виникає питання чи це реально, що працівники аптечних установ за місяць трудової діяльності одержують по 170 гривень, це – нонсенс.
Враховуючи вищевикладене, управління праці на березень 2012 року на розгляд колегії райдержадміністрації виносить питання «Про рівень заробітної плати в районі та шляхи її підвищення», а тому звертаємося до населення району внести свої пропозиції, зауваження по питанню оплати праці в районі по тел. 5-50-25, або письмово у відділ праці управління праці та соціального захисту населення Шепетівської райдержадміністрації.

За матеріалами управління праці та соціального захисту населення РДА