Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47.
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка
Iнформаційна довідка про р-н
Структура та керівництво
Розпорядження
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.


Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Сайт Управління Головдержслужби України в Хмельницькій області
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Написати листа до 
Шепетівської РДА

НОВИНИ

Василь Ядуха: Реформи у галузі охорони здоров’я проводиться для покращення умов лікування людей

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час брифінгу для представників обласних засобів масової інформації. «Під час зустрічей у районах нашої області, я побачив, що медичні працівники Хмельниччини, працівники галузі освіти абсолютно підтримують проведення реформування тієї чи іншої галузі», - сказав голова облдержадміністрації.
В підтвердження своїх слів він навів приклад реформування галузі медицини у Кам’янці-Подільському, що дало можливість не тільки зекономити бюджетні кошти, а й значно підвищити якість надання медичних послуг, про що говорять відгуки кам’янчан.
За словами Василя Ядухи, до реформ в області готувалися ретельно: проведено аналіз демографічної ситуації в області, стану здоров’я населення, ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я та показників їх діяльності. За результатами цього аналізу прийнято рішення провести оптимізацію мережі і структури лікувально-профілактичних закладів, ліжкового фонду стаціонарів з приведенням їх до реальних потреб населення. « Ми об’єктивно подивилися, які медичні заклади роками не виконували своїх функцій. Тому саме за участю громади, медичних працівників прийняті відповідні рішення», - сказав Василь Ядуха. В результаті вдалося зекономити в бюджеті майже 13 мільйонів гривень, які витрачено на поліпшення матеріально-технічного стану медичних закладів. За словами очільника краю, проведена робота дала можливість підвищити результативність роботи закладів охорони здоров’я та персональну відповідальність кожного працівника за надання медичної допомоги, запровадити нові сучасні методики лікування та діагностики не тільки на рівні обласних закладів, а і в центральних районних лікарнях. Лише за останніх півтора роки закуплено і передано переважно районним закладам охорони здоров’я найсучасніше медичне обладнання. Василь Ядуха переконаний, що за два роки кожна центральна районна лікарня матиме обладнання, не гірше, ніж в обласній лікарні.
На сьогодні ліжковий фонд цілодобових стаціонарів Хмельниччини оптимізовано на 592 ліжка. В області функціонує 11 060 ліжок, і забезпеченість ліжками на 10 тис. населення становить 83,6 . 6 сільських дільничних лікарень та 1 районна, які виконували переважно медико-соціальну функцію, реформовані в лікарські амбулаторії. 11 сільських лікарських амбулаторій в зв’язку з малою кількістю населення, яке вони обслуговували та з тривалою відсутністю лікарів і перспективи укомплектування посад лікарів, тимчасово реформовано в фельдшерсько-акушерські пункти. 30 фельдшерських пунктів, які обслуговували менше 200 жителів, реорганізовано в пункти прийому хворих медичними працівниками інших (сусідніх) лікувально-профілактичних закладів.
Подальша оптимізація мережі проводитиметься і в 2012 році. Найбільшу увагу приділятимуть розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини шляхом створення центрів первинної медичної допомоги та перепідготовки лікарських кадрів, розширення мережі амбулаторій загальної практики/ сімейної медицини.

За матеріалами ОДА